Байден заявив, що піде на вибори на другий термін

Важливо
. Президент США Джо Байден під час брифінгу 12 січня 2023 року, фото: AP

Президент США Джо Байден підтвердив, що збирається переобратися на другий термін у 2024 році. Про це він заявив у своєму проморолику.

"Кожне покоління переживає момент, коли доводиться ставати на захист демократії. Відстоювати свої фундаментальні свободи. Я вірю, що це наш випадок. Ось чому я балотуюся на переобрання на посаду президента Сполучених Штатів. Приєднуйтесь до нас. Закінчимо роботу", — заявив Байден.

“Свобода. Особиста свобода є фундаментальною для того, ким ми є як американці. Немає нічого важливішого, нічого святішого. Це була робота під час мого першого строку — боротися за нашу демократію. Щоб захистити наші права, переконатися, що до кожного в цій країні ставляться однаково і що кожен має справедливі шанси”, — сказав Байден у ролику.

За словами Байдена, по всій країні багато екстремістів шикуються в чергу, щоб забрати фундаментальні свободи.

“Урізаючи соціальне страхування, за які ви платили все своє життя, знижуючи податки з дуже багатих, диктуючи, які рішення щодо охорони здоров’я жінки можуть приймати, забороняючи книги та розповідаючи людям, кого їм дозволено любити. Усе це ускладнює вам можливість проголосувати”, — сказав президент США.

Він додав, що коли балотувався в президенти чотири роки тому, то сказав, що йде боротьба “за душу Америки”.

“І ми все ще робимо це. Питання, яке стоїть перед нами, полягає в тому, чи буде у нас у наступні роки більше чи менше свободи, більше прав чи менше. Я знаю, якими я хочу, щоб ми були, і я думаю, що ви також знаєте”, — заявив Байден.

За його словами, зараз не час заспокоюватися. Тому він іде на перевибори.

“Тому що я знаю Америку. Я знаю, що ми добрі і порядні люди. Я знаю, що ми все ще країна, яка вірить у чесність, повагу та гідне ставлення один до одного. Що ми нація, де ми не даємо ненависті безпечної гавані. Ми віримо, що всі рівні. Кожному потрібно дати справедливий шанс досягти успіху”, — заявив Байден.

Читайте також: Байден виступив у Конгресі з промовою "Про стан справ у державі". Про що говорив

Байден, якому зараз 80 років, є найстаршим президентом в історії Сполучених Штатів. Якщо йому вдасться переобратися на другий термін, то на момент завершення каденції йому виповниться 86 років.

При цьому думки демократів розділилися щодо того, чи мав Байден балотуватися на виборах 2024 року. Так, березневе опитування Reuters Ipsos показало, що 48% політиків демократичної партії вважали, що Байден повинен балотуватися, а 45% — виступили проти цього.

Окреме опитування Reuters Ipsos показало, що лише 39% американців наразі схвалюють роботу Джо Байдена.

Раніше, в листопаді 2022 року, колишній президент США Дональд Трамп заявив про готовність взяти участь у наступних президентських виборах від Республіканської партії, які мають відбутися у 2024 році. Його помічники повідомили, що він вже подав документи.

Читайте також

"Продовжуватимемо тиск на Путіна": Байден пообіцяв Україні подальшу підтримку

Трампові зачитали звинувачення. Що інкримінують експрезидентові США