Трампові зачитали звинувачення. Що інкримінують експрезидентові США

Оновлено
. Колишній президент США Дональд Трамп залишає Трамп-тауер у Нью-Йорку, прямуючи до Мангеттенського кримінального суду, де йому пред’являть звинувачення. 4 квітня 2023 року. Фото: АР

Колишній президент США Дональд Трамп прибув до офісу окружного прокурора в суді на Мангеттені. Його звинуватили в 34 злочинах, включаючи фальсифікацію ділової документації. Трамп заявив, що не визнає себе винним. Після закінчення суду прокуратура Манхеттена опублікувала обвинувальний висновок у справі Трампа.

Окружний прокурор Манхеттена Елвін Л. Брегг-молодший заявив, що Трамп звинувачується у фальсифікації ділової документації з метою приховування "ганебної" інформації, та незаконної діяльності від американських виборців до і після виборів 2016 року.

"Під час виборів, на яких Трамп здобув перемогу, були зафіксовані спроби виявити, придбати та поховати негативну інформацію про нього та підвищити його електоральні перспективи. Потім експрезидент доклав чимало зусиль, щоб приховати ці дії, а також намагався порушити закони штату та федеральні закони про вибори", — йдеться у повідомленні.

У звинуваченні 34 пункти. Зазначається, що в одному випадку компанія American Media Inc. (AMI) заплатила 30 тисяч дол. колишньому швейцару Трамп-тауер, який стверджував, що має історію про позашлюбну дитину Трампа. В іншому випадку AMI заплатила 150 тисяч доларів жінці, яка стверджувала, що вона мала сексуальні стосунки з Трампом.

"У третьому випадку — за 12 днів до президентських виборів — спецрадник (йдеться про Майкла Коена — ред. ) переказав 130 тисяч доларів адвокату актриси фільмів для дорослих. Радник, який з того часу визнав себе винним і відбув термін у в'язниці за незаконну участь у виборчій кампанії, здійснив платіж через підставну корпорацію, яка фінансується через банк на Манхеттені", — йдеться у звинуваченні.

Згодом Трамп відшкодував Коену витрати за допомогою чеків, замаскованих під оплату юридичних послуг, наданих відповідно до вигаданого договору. Загалом було виписано 11 чеків, йдеться у висновку.

"До ділової документації Нью-Йорка було внесено 34 неправдиві записи, щоб приховати початковий таємний платіж у розмірі 130 тис. доларів. Крім того, учасники схеми вжили заходів, які неправильно визначили для цілей оподаткування справжній характер відшкодування видатків", — йдеться у документах.

Трамп не визнав себе винним після того, як його звинуватили в 34 злочинах, включаючи фальсифікацію ділової документації.

Як повідомляють CNN та ВВС, Трамп формально перебував під арештом, очікуючи на обвинувачення. Колишній президент США не в наручниках, але у нього візьмуть відбитки пальців.

Трамп став першим в історії експрезидентом США, проти якого в рамках судового розгляду офіційно висунуть обвинувачення у кримінальній справі.

Обвинувальний акт є таємним і, як правило, не оприлюднюється, доки його не передадуть до суду або доки підсудний не постане перед судом уперше.

Колишній президент Дональд Трамп у суді для висунення звинувачень, Нью-Йорк, 4 квітня 2023 року. Фото: Steven Hirsch / New York Post через AP

Експрезидент написав у своїй соціальній мережі Truth Social перед зустріччю з правоохоронцями: "Це здається таким сюрреалістичним – вау! Вони хочуть мене заарештувати. Не можу повірити, що це відбувається в Америці".

При цьому він додав слово MAGA й поставив знак оклику, апелювавши до своїх прихильників однойменного республіканського крила, які вже зібралися на Мангеттені для демонстрацій.

Демонстранти біля кримінального суду Нью-Йорка, 4 квітня 2023 року. Колишній президент Дональд Трамп має постати в залі суду Нью-Йорка за звинуваченнями, пов’язаними з фальсифікацією записів під час розслідування приховування грошей. Це перший президент, якого коли-небудь звинувачують у злочині. Фото: АР.

Трамп покинув залу суду на Манхеттені. Він не дав коментарів і проігнорував запитання журналістів. Очікується, що сьогодні ввечері він повернеться до Флориди і виступить з заявою.

У чому звинувачують Трампа

За інформацією CNN, проти Трампа висунуть понад 30 звинувачень, пов’язаних із шахрайством у бізнесі, у рамках розслідування негласних виплат Стормі Деніелс, актрисі фільмів для дорослих у 2016 році.

Читайте також: Трампу висунуть кримінальне звинувачення, він заявив про "полювання на відьом"

За матеріалами справи, перед виборами 2016 року Трамп через адвоката Майкла Коена виплатив Стормі Деніелс 130 тисяч доларів, щоб вона мовчала про секс із ним. Акторка хотіла розповісти ЗМІ про свій роман з Трампом.

Сама виплата не порушує закон, але Трамп та його адвокат оформили її як плату за юридичні послуги з передвиборчого фонду Трампа, а це в штаті Нью-Йорк вважається фальсифікацією звітності та карається як кримінальне правопорушення.

Адвокат Майкл Коен у 2018 році отримав за це три роки в'язниці. Звинувачення проти Трампа будуватимуться на свідченнях Коена.

Трамп категорично заперечує, що у нього був секс із Стормі Деніелс.

Читайте також

Трамп заявив, що його хочуть арештувати, та закликав до протестів

Трампові хочуть заборонити обіймати державні посади. Що сталося