Трамп заявив, що балотуватиметься на наступних виборах президента США

Важливо
. Експрезидент США Дональд Трамп виголошує промову у день проміжних виборів 8 листопада у своїй резиденції Мар-а-Лаго у Флориді, фото: AP

Колишній президент США Дональд Трамп заявив про готовність взяти участь у наступних президентських виборах від Республіканської партії, які мають відбутися у 2024 році. Його помічники повідомили, що він вже подав документи.

Трамп виступив біля свого маєтку у штаті Флорида, пише CNN. Його промова тривала понад годину і була здебільшого присвячена тому, що під його керівництвом "США були великою і славною нацією", "але зараз це нація, яка занепадає і зазнає невдачі".

"Для того, щоб знову зробити Америку великою і славетною, я сьогодні ввечері оголошую свою кандидатуру на пост президента Сполучених Штатів", — сказав Трамп.

Що відомо

  • 8 листопада у США пройшли проміжні вибори, під час яких американці мали обрати Палату представників, третину Сенату, законодавчі збори та губернаторів у багатьох штатах. Останні два роки більшість у Палаті мали демократи.
  • Напередодні проміжних виборів у США президент Джо Байден попередив, що перемога республіканців може послабити демократичні інститути країни. Водночас колишній президент Дональд Трамп натякнув, що наступного тижня зробить “велику заяву”.
  • Станом на ранок 12 листопада на проміжних виборах у США демократи зберігають контроль над Сенатом завдяки перемозі в Неваді.
  • Раніше колишній президент США Дональд Трамп натякнув, що він може знову балотуватися в Білий дім. Трамп зокрема під час мітингу сказав натовпу в Айові, що він “дуже, дуже, дуже ймовірно, зробить це знову” у 2024 році.
  • 8 серпня 2022 року під час обшуків у маєтку колишнього президента США Дональда Трампа Федеральне бюро розслідувань виявило 11 комплектів секретних документів. Раніше ЗМІ повідомили, що правоохоронці шукають документи, пов’язані з ядерною зброєю. Конгресмени-демократи Керолін Мелоні та Адам Шифф звернулися до директора Національної розвідки США Евріл Гейнс із закликом оцінити збитки для національної безпеки від зберігання Трампом секретних документів у своєму маєтку.