ЄС визнав чинність ордерів на арешт Путіна і Львової-Бєлової — Лубінець

Фото: УНІАН

Європейські парламентарі 19 квітня провели дебати щодо примусової депортації Росією українських дітей.

Про це у Telegram повідомив уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

"Як зазначила віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова, ЄС визнав чинність ордерів на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової та вітатиме будь-які подальші кроки із забезпечення повної відповідальності винних у воєнних та інших злочинах, скоєних під час війни Росії проти України, на підставі застосування міжнародного права", — йдеться у дописі Лубінця.

За його словами незабаром ЄС планує провести конференцію, яка має посилити міжнародний тиск на РФ задля встановлення місця знаходження викрадених українських дітей та забезпечення їхнього повернення додому.

"Тема примусової депортації українських дітей повинна звучати на різних міжнародних майданчиках, аби всі депортовані з України діти могли повернутися на рідну землю, а причетні до цього злочину – покарані", — підкреслив омбудсман України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна і Львової-Бєлової

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

Читайте також

Додому повернули вихованця Олешківського будинку-інтернату Херсонської області, якого депортували до РФ

Британія заблокувала трансляцію засідання Радбезу ООН, де має виступити уповноважена РФ з прав дітей

Європейські країни-члени МКС мають заарештувати Путіна, якщо він приїде — Блінкен

Історичне рішення: Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт Путіна