В мережі з'явився можливий шрифт для станції "Площа українських героїв"

Фото: Богдан Гдаль

Київський дизайнер Богдан Гдаль опублікував макети можливого шрифту для майбутньої назви станції київського метро "Площа українських героїв". Нині — це станція "синьої" гілки підземки "Площа Льва Толстого".

Останніми роками в Києві почали перейменовувати об'єкти, назви яких пов'язані з Росією та Радянським союзом. Зокрема, це вулиці, проспекти, бульвари, провулки та станції метрополітену.

У 2022 році, коли РФ вторглася в Україну, в Києві знову почали обговорювати перейменування станцій підземки. Дизайнер Богдан Гдаль опублікував макети для майбутньої назви "Площа Льва Толстого".

Фото: Богдан Гдаль

"Щоб літери не відчувалися чужорідним тілом, яке ніби відторгає імунна система стилю станції, я вирішив їх робити витонченими. На першому чорновому ескізі, який ви бачите вище, в процесі пошуку ідеї, літери мали великий контраст, видавалися грубими і монолітними, щоб передати дух воїнів. Але такий стиль не "ліг" в дух станції. І я від нього відмовився", — написав автор.

Дизайнер вирішив передати український дух в літерах через 2 складові: оригінальні історичні форми деяких літер, та стиль з початку 20 століття епохи Нарбута і Кричевського.

Фото: Богдан Гдаль

Автор розповів, якщо вдасться реалізувати нову назву "Льва Толстого", то працюватиме над назвою станції "Дружби народів" — "Звіринецька".

Також Богдан Гдаль працював над літерами для станції "Почайна", яку перейменували у 2018 році. До того часу вона мала назву "Петрівка".

Раніше в КМДА повідомляли, що перейменування станцій розглянуть на наступному пленарному засіданні Київської міської ради.

Що відомо про перейменування станції київського метро

8 березня очільник Київського метрополітену Віктор Брагінський закликав перейменувати п’ять станцій столичної підземки: "Дружби народів", "Площа Льва Толстого", "Берестейська", “Мінська”, "Героїв Дніпра". Мета — прибрати асоціації з Росією, Білоруссю та Радянським союзом.

У застосунку "Київ Цифровий" 11 січня завершилося голосування щодо перейменувань окремих міських об’єктів, зокрема, станцій метро.

83% киян проголосували за пропозицію перейменувати площу Льва Толстого і відповідну станцію метро на площу Українських героїв.

76% учасників голосування підтримали пропозицію перейменувати станцію метро "Дружби народів" і надати їй назву історичної місцевості — "Звіринецька".

Також 90% кияни проголосували за пропозицію надати проєктній станції метрополітену "Проспект правди" назву "Варшавська".

Читайте також

Несанкціоноване проникнення у метро: ВРУ закликають встановити за це відповідальність

Готовий тунель, вигляд станцій та витрачені кошти: як відбувається будівництво метро на Виноградар під час війни