Несанкціоноване проникнення у метро: ВРУ закликають встановити за це відповідальність

Люди перебувають у метро під час повітряної тривоги 16 грудня, Київ. Фото: AP

Київський метрополітен закликає парламент встановити відповідальність за несанкціоноване проникнення на об’єкти транспорту, які належать до критичної інфраструктури. Про це повідомляє КП "Київський метрополітен".

Днями Комітет з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України підтримав та направив на розгляд депутатів законопроєкт №6164 "Про внесення змін до кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення правил перевезення у міському електричному транспорті".

У документі йдеться, що хочуть встановити відповідальність за несанкціоноване проникнення на об’єкти транспорту, зокрема й у метрополітен.

"На законодавчому рівні відсутня можливість впливу на порушників, які проникають на об’єкти критичної інфраструктури, зокрема в тунелі, вентиляційні шахти та інші стратегічно важливі приміщення. Мета таких візитів може бути різною, а завдана шкода може нанести непоправних наслідків для людей, які перебувають в укритті на станціях метро", – зазначив начальник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський.

Що відомо про роботу метрополітену в період воєнного стану

З 26 березня у Києві та області скорочують комендантську годину. Тепер вона триватиме з 00:00 до 05:00 щодня. Разом з цим скороченням метро продовжує своє курсування на годину.

Усі станції київського метрополітену є на мапі у додатку "Київ Цифровий". Тепер можна переглядати графік роботи станцій, пересадки на інший транспорт і зберігати схему метро. Також доступний актуальний розклад руху поїздів.

46 підземних станцій столичного метро укомплектували додатковими розкладними стільцями, ковдрами та матрацами, якими мешканці та гості Києва можуть скористатися під час повітряних тривог.

Читайте також

Питання інклюзивності та комфорту: у метро з'являться вагони із підсвіткою мапи станцій

Інклюзивність в метро: чому у вагонах не працюють або відсутні монітори