Завершилося голосування щодо нових назв станцій метро і вулиць Києва. Які результати

Ексклюзивно
Фото: Вікіпедія

У застосунку "Київ Цифровий" завершилося рейтингове електронне голосування щодо перейменувань окремих міських об’єктів, зокрема, двох станцій метро, назви яких пов’язані з Російською Федерацією та її сателітами. Голосування тривало до 11 січня.

Учасники опитування підтримали чотири з п’яти пропозицій, виставлених на голосування у застосунку "Київ Цифровий".

83% киян проголосували за пропозицію перейменувати площу Льва Толстого і відповідну станцію метро на площу Українських героїв, а вулицю Льва Толстого — на честь гетьмана Павла Скоропадського.

Як розповів Суспільному член Київської комісії з питань найменувань Павло Островський, раніше розглядався варіант назвати вулицю Героїв України, але комісія її відкинула.

"У українців є асоціація з найвищою державною нагородою "Герой України " і крім багатьох достойних людей, бойових офіцерів, солдатів, нею нагороджували також негідних людей, які в різний спосіб стали колаборантами. Щоб не звужувати все це до державної нагороди, а щоб це була асоціація з усіма, хто героїчно захищав українську землю, віддавав своє життя і здоров'я, то варіант "Українських героїв" був підтриманий комісією", — сказав Павло Островський.

76% учасників голосування підтримали пропозицію перейменувати станцію метро "Дружби народів" і надати їй назву історичної місцевості — "Звіринецька".

Також 90% кияни проголосували за пропозицію надати проєктній станції метрополітену "Проспект правди" назву "Варшавська".

"Неподалік житлового масиву "Варшавський" споруджується зелена гілка метро і друга станція після "Сирця" мала називатися "Проспектом Правди", і власне це голосування, яке вчора закінчилося, люди підтримали пропозицію експертної комісії щодо того, щоб ця нова станція називалася "Варшавська", — розповів Павло Островський.

Окрім того, 88% учасників голосування погодилися із тим, щоб бульвар Перова став Воскресенським проспектом, а проспект Визволителів перейменували на честь українського художника і співзасновника Української академії мистецтв Георгія Нарбута.

Оскільки у Києві вже існує вулиця Павла Скоропадського на Бессарабці, щоб уникнути дублювання у "Київ Цифровому" її пропонували перейменувати на честь мера Києва (1996-2006 рр.) Олександра Омельченка, який помер у 2021 році. Утім 74% учасників опитування цей варіант не підтримали.

Що відомо про перейменування станцій метро у Києві

8 березня очільник Київського метрополітену Віктор Брагінський закликав перейменувати п’ять станцій столичної підземки: "Дружби народів", "Площа Льва Толстого", "Берестейська", “Мінська”, "Героїв Дніпра". Мета — прибрати асоціації з Росією, Білоруссю та Радянським союзом.

Київський метрополітен 15 квітня розпочав онлайн-опитування щодо змін назв 5 станцій столичного метрополітену. Про це повідомив начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський. Йдеться про "Мінську", "Героїв Дніпра", "Берестейську", "Дружби народів" та "Площу Льва Толстого".

1 травня завершився перший етап збору пропозицій для перейменування 5 станцій київського метрополітену. Свої ідеї подали 18 812 охочих.

Утім голосування проводилося через google-форму без верифікації і авторизації учасників. Це викликало критику громадської і депутатів Київради.

Читайте також

У Київраді планують перейменувати ще близько 30 столичних вулиць