Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну та запровадження санкцій проти РФ країни Європи суттєво скоротили свою залежність від російського газу — від 40% перед війною до 10% зараз.
Про це директор Європейського департаменту МВФ Альфред Каммер розповів у п’ятницю, 14 квітня, під час пресконференції у Вашингтоні, передає власний кореспондент Укрінформу.
“Залежність (Європи — ред.) від імпорту газу впала досить суттєво, від 40% до війни до 10% зараз”, — сказав Каммер.
За його словами, європейський ринок зараз більше наповнюється альтернативними російським поставками газу. Зокрема, йдеться про постачання в Європу зрідженого газу LNG, що надходить морем.
“Те саме стосується нафтової галузі, де російська нафта й нафтопродукти замінюються поставками з інших імпортних каналів”, — сказав представник МВФ.
Каммер додав, що фінансові зв’язки з російською економікою залишаються дуже обмеженими та ще більше скорочуються.
Що відомо про зменшення енергетичної залежності ЄС від Росії
Як свідчать результати опитування "Євробарометр", оприлюднені на офіційному сайті ЄС, більшість населення країн Європейського Союзу виступають за збільшення енергетичної незалежності країн блоку від Росії.
"Більш як вісім з десяти громадян ЄС (82%) погоджуються з тим, що ЄС повинен продовжувати вживати заходів для зменшення своєї залежності від російського викопного палива", — йдеться у повідомленні.
Раніше міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив, що після початку вторгнення Росії в Україні його країні вдалося диверсифікувати постачання енергоносіїв і позбавитися залежності від Росії.
На початку травня 2022-го Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту. Того ж місяця найбільший виробник електроенергії Німеччини RWE AG підписав угоду з американською компанією Sempra Energy про закупівлю скрапленого газу.
23 червня минулого року Європарламент проголосував за план швидшого поповнення стратегічних запасів газу Європейського Союзу до наступної зими. Тоді ж міністр економіки ФРН Роберт Хабек заявив, що Німеччина не виключає, що Росія повністю припинить постачати газ у країну, через що змушена максимально скоротити споживання блакитного палива.
ЄС імпортував з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна неодноразово закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування.
Читайте також
Обстріл Слов'янська, ЄС виділить мільярд євро на боєприпаси. 415 день війни. Онлайн