Європарламент підтримав план швидшого поповнення стратегічних запасів газу

Фото: Shutterstock

Європейський парламент проголосував за план швидшого поповнення стратегічних запасів газу Європейського Союзу до наступної зими.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Роксолана Лісовська.

Члени Європарламенту підтримали терміновий регламент щодо зберігання газу, щоб протистояти ризикам переривання постачання блакитного палива з Росії. Парламент Європи і Рада Європи обговорили цей регламент за прискореною процедурою, з попередньою домовленістю, досягнутою 19 травня 2022 року.

"Регуляція — це відповідь на ситуацію, яка склалася. Російський "Газпром" використовує енергопостачання як зброю, власне, і політичний тиск на країни-члени. Тому ми маємо свій захисний щит — це наше регулювання", — зазначив депутат Європейського парламенту Єжи Бузек.

За його словами, до початку зими газові сховища зими мають бути повністю заповнені.

"По-перше, до наступної зими ми матимемо повністю заповнені сховища в ЄС. Гарні новини для наших громадян, малого та середнього бізнесу, для нашої промисловості. По-друге, ніхто, хто використовує енергію як зброю, тобто спекулятивні ціни, всю кризу паливної енергії, не відповідатиме за наші сховища в ЄС", — підкреслив посадовець.

При цьому Крістіан-Сільвіу Бушой, голова комітету Європейського парламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики заявив, що рішення передбачає норми заповнення газових сховищ відповідно до календарного плану.

"Дуже важливо, щоб країни-члени знали, що вони зобов'язані наповнити сховище газу щонайменше 80% цього року та 90% починаючи з наступного року до 1 листопада кожного року. Це цілі", — зауважив він.

Бушой додав, що ті країни, які мають великі сховища, також зобов'язані наповнювати їх принаймні на 35% від свого споживання.

"Країнам, які не мають сховищ на місцях, і на їхнє будівництво знадобиться деякий час, потрібно буде укласти угоди з іншими державами-членами, які мають ці потужності, і зберігати в них необхідну кількість газу. Це — механізм солідарності, який стимулюється цим регламентом", — підсумував посадовець.

Що відомо

  • 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами" — оплата за постачання газу до країн, які запровадили санкції проти РФ, переведуть у рублі.
  • Усі країни Європейського Союзу, за винятком Угорщини, публічно відхилили вимогу Росії платити за блакитне паливо в рублях. Неприйнятною таку практику назвала і "Велика сімка", оскільки вона суперечить контрактам на постачання газу.
  • Газові компанії Польщі та Болгарії — PGNiG та "Булгаргаз" — 26 квітня отримали від російського "Газпрому" повідомлення про припинення постачання газу. 27 квітня це офіційно підтвердили в Росії. Причиною стала відмова платити за блакитне паливо в рублях на вимогу Москви.
  • Болгарія домовилась зі США про постачання газу за цінами, нижчими за російські
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. Проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • Енергетичне агентство Данії оголосило перший рівень "раннього попередження" через невизначеність щодо імпорту енергоносіїв з Росії через війну в Україні.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 120. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу