За рік війни інфраструктурі України завдано збитків майже на $144 млрд — KSE

Наслідки ракетного обстрілу у Краматорську. Фото: Суспільне Донбас

Загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає $143,8 мільярда.

Про це повідомляє "Київська школа економіки" (KSE).

"Станом на лютий 2023 року загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення РФ, збільшилася ще на $6 млрд і складає $143,8 млрд (за вартістю заміщення)", — йдеться в повідомленні.

За даними дослідників, за рік війни в Україні загалом пошкоджено або зруйновано понад 150 тисяч житлових будинків, а сума збитків від руйнувань житлового фонду сягнула $53,6 млрд.

На другому місці — сфера інфраструктури. За підсумками року повномасштабної війни збитки цієї сфери оцінюються у $36,2 млрд. Протягом цього часу було зруйновано або пошкоджено понад 25 тисяч кілометрів доріг державного та місцевого значення та 344 мости й мостові переходи.

У нових обрахунках вперше додана сума збитків лісів України, яка за підсумками першого року повномасштабної війни, складає $4,5 млрд.

Станом на кінець лютого 2023 року на $300 млн у порівнянні з грудневими обрахунками зросли збитки сфери освіти — до $8,9 млрд.

"Продовжуються пошкодження та руйнування освітніх закладів — таких наразі 3170. З-поміж них майже 1 500 закладів середньої освіти, 909 — дошкільної, 528 — вищої", йдеться в повідомленні.

Зросли також збитки, завдані енергетиці України, сума яких складає $8,1 млрд.

Ще на $2,1 млрд зросла сума прямих втрат, завдана агропромисловому комплексу та земельним ресурсам. Наразі оцінка збитків цієї сфери складає $8,7 млрд.

На кінець лютого 2023 року суттєво зросла також кількість пошкодженого та зруйнованого транспорту. У порівнянні з обрахунками на кінець 2022 року кількість таких авто зросла на 28,5 тисяч, до 223,4 тисячі автомобілів на $3,1 млрд.

За обрахунками, на кінець зими 2023 року сума збитків, завдана торгівлі, зросла до $2,6 млрд.

Медичній галузі завдано руйнувань інфраструктури ще на $100 млн, відтак загальні прямі збитки цієї сфери оцінюються у $1,8 млрд.

Водночас в останніх підрахунках експерти проєкту KSE "Росія заплатить" знизили оцінку збитків промисловості та підприємств з $13 млрд станом на грудень 2022 року до $11,3 млрд на кінець лютого 2023-го.

"Зменшення відбулось через переоцінку статусу підприємств після надходження оновленої інформації про результати пошкоджень активів після обстрілів. Окремі підприємства були перекласифіковані та згодом увійдуть до розрахунків втрат інших секторів економіки", — йдеться в повідомленні.

3 березня під час річного звіту прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що сума збитків, завданих Росією Україні, станом на 1 січня може зрости до 600-750 млрд доларів. Станом на 1 червня 2022 року ці збитки становили 350 млрд доларів, додав глава уряду.

Читайте також

Шмигаль назвав орієнтовну суму збитків, завданих РФ, станом на 1 січня

Зеленський підписав закон про зміни до держбюджету-2023

В Україні запровадили міжнародний обмін інформації про фінансові рахунки

В Україні зареєстровано 150 тисяч безробітних — служба занятості

Вибір редакції