Помер від прямого влучання — у справі вбивства Кирила Тлявова надійшли результати експертизи

Ексклюзивно
Кирило Тлявов. Фото: УНІАН

У справі вбивства 5-річного Кирила Тлявова, Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд сьогодні змінив місце проживання одному з обвинувачених, колишньому поліцейському, Івану Приходьку. Цілодобовий домашній арешт чоловік відбуватиме не у власній квартирі, а в приватному будинку. Також до суду надійшли результати повторних комплексної судово-медичної та судово-балістичної експертиз ситуаційних обставин, яких чекали понад рік.

Це Суспільному підтвердив адвокат обвинуваченого Івана Приходька Віктор Чевгуз.

За його словами, експерти вважають, що хлопчик помер в результаті прямого влучання кулі, а не рикошету, як стверджувала попередня експертиза у справі.

“Основний висновок, що Кирило Тлявов був вбитий не від рикошету, а прямим влучанням. До того ж цей висновок прямо суперечить висновку попередньої експертизи. Якщо в матеріалах справи є висновки експертиз, які суперечать одна одній — призначається третя експертиза. Я написав заперечення, бо висновок неякісний, не об‘єктивний і не може бути покладений в основу обвинувачення", – сказав Суспільному адвокат.

Бабуся Кирила Олександра Тлявова. Фото: Дмитро Вага / Бабель

Також фахівці визначили положення дитини в момент пострілу та нібито зріст стрілка. Для цього вдалися до слідчого експерименту та використали лазерні прилади вимірювання. Однак і це, за словами Віктора Чевгуза, не відповідає дійсності: “У висновку написано, що в Кирилка могли влучити тільки, якщо він сидів. А рідний брат Кирилка каже, що Кирилко сидів, куля потрапила в голову і він лобом вдарився об асфальт. Тобто висновки експертизи суперечать словам його рідного брата. Також експерти вказали зріст стрілка - 175 см зріст, а в Івана Приходька 171 – це різна висота. А як він тримав гвинтівку? Може він стріляв з-під руки, а може закинув на плече", — зазначив адвокат.

За словами Чевгуза, з чотирьох обвинувачених зріст близько 175 сантиметрів має інший фігурант, також колишній поліцейський, Володимир Петровець.

"Та тільки Приходьку інкримінують неумисне вбивство, відтак експерти під час слідчого експерименту орієнтувалися на його особу", — сказав Чевгуз.

Адвокат Приходька зазначив, що буде оскаржувати висновок і клопотатиме про призначення третьої експертизи. Прокурор та адвокатка родини Тлявових коментувати результати експертизи до повного ознайомлення відмовились. Наступне судове засідання у справі вбивства Кирила Тлявова заплановане на 19 квітня.

Чому у справі призначили повторну експертизу

Попередню експертизу літом 2020 року провели фахівці іншої установи — КНІДСЕ. Вона встановила, що куля зрикошетила від каменю і потрапила дитині в голову. А Кирило Тлявов в момент пострілу перебував навприсядки.

Тоді результати експертизи також заперечив адвокат Чевгуз. На його думку, експертиза не встановила хто саме з обвинувачених стріляв, до того ж рух кулі експерти визначили "застарілим методом" – траєкторію вираховували мотузками. Своєю чергою Суспільному експерт пояснив, що "це зробили, адже на сонці губився слід лазера".

Після допиту експертів на повторну експертизу погодилися прокурори та в грудні 2021 року, суд призначив повторне дослідження. Його призначили іншим установам: судово-медичну експертизу виконало Київське міське клінічне бюро СМЕ, а ДНДЕКЦ МВС України — судово-балістичну. Вони мали встановити положення хлопчика в момент пострілу та можливість рикошету кулі. На виконання цих експертиз пішов рік і два місяці, тоді як відповідно до законодавства термін виконання не більше 1,5 місяці.

Зміна місця проживання Приходька

Також суд на прохання обвинуваченого Приходька змінив місце проживання через заборгованість з комунальних послуг та замалу житлову площу. Прокурори були проти. Тепер чоловік перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом не у власній квартирі, а в приватному будинку.

Іван Приходько на судовому засіданні. Фото: Дмитро Вага / Бабель

"Заява Приходька не є обґрунтованою. Заборгованість не є підставою для зміни місця перебування", — сказав прокурор Максим Дергачов.

"Він повинен попередити суд і поліцію, все. Інше житло в межах міста, в межах контролю поліції – зміна місця проживання немає жодного значення" — зазначив адвокат Приходька Чевгуз.

22 грудня минулого року Приходька звільнили з-під варти через рішення Європейського суду з прав людини та призначили компенсацію у понад 9000 тисяч євро — за словами самого Приходька гроші ще не виплатили.

Що відомо про загибель хлопчика Кирила Тлявова

31 травня 2019 року четверо людей, серед яких двоє поліцейських, відпочивали та вживали алкоголь на подвір’ї приватного сектору у Переяславі-Хмельницькому на Київщині. Під час відпочинку чоловіки домовилися постріляти по металевих банках із вогнепальної зброї. Пізніше виявилося, що куля влучила у хлопчика, що був у сусідньому дворі. 3 червня п’ятирічний Кирило Тлявов помер у лікарні.

За підозрою у вбивстві затримали двох поліцейських: Івана Приходька та Володимира Петровця. Після смерті дитини справу перекваліфікували на умисне вбивство. Поліцейських арештували на 2 місяці без права внесення застави. Вони не визнали своєї провини й відмовились від співпраці зі слідчими.

У липні слідство оголосило підозру ще двом громадянам, один із яких — неповнолітній. 5 листопада директор ДБР Роман Труба заявив, що слідчі з’ясували обставини, за яких було вбито 5-річного Кирила Тлявова. Винуватцям оголошено про підозри.

За його словами, інспектору поліції Іванові Приходьку оголошено підозру у вбивстві, вчиненому через необережність.

23 грудня 2020 року обвинувальний акт щодо вбивства 5-річного Кирила Тлявова направили до суду. Справу розслідують за статтями "хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї" і "вбивство через необережність".

Читайте також

Справа Тлявова: обвинуваченим продовжили запобіжні заходи

Вбивство дитини у Радомишлі: суд відпустив одного з підозрюваних під нічний домашній арешт

На Київщині мати викинула з 5 поверху власне немовля