За вирубку дерев на Лісовій просіці у Черкасах відкрили карну справу

Фото Олександра Давиденка

У Черкасах на вулиці Лісова просіка вирубали дерева. Як повідомила речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик, за даним фактом слідчі відкрили карну справу.

На вулиці Лісова просіка 22 лютого вирубали дерева. Земельну ділянку у 2007 році передали в оренду на 49 років одному з приватних підприємств. Поряд із цим, згідно з новим Генеральним планом Черкас, який актуалізували у 2021 році, у цій частині міста передбачена паркова зона.

Слідчі зареєстрували кримінальне провадження за фактом незаконної порубки лісу, що спричинило тяжкі наслідки згідно з частиною 4 статті 246Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу Кримінального кодексу України.

"У межах кримінального провадження проведено огляд земельної ділянки, зафіксовано видалення та здійснено заміри видалених зелених насаджень. На цей час слідчий за погодженням прокурора звернувся до суду із клопотанням про накладення арешту та заборону вчиняти будь-які дії, спрямовані на забудову земельної ділянки", — прокоментувала Богдана Кулик.

Підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі Це такий вид покарання, при якому людина повністю ізолюється від суспільства в установах закритого типуна строк від п’яти до семи років.

Що відомо

  • На вулиці Лісова просіка у Черкасах вирубали дерева. Зі слів директора департаменту департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артура Савіна, ймовірно, мова йде про земельну ділянку, яку у 2007 році передали в оренду на 49 років одному з приватних підприємств.
  • Поряд із цим, згідно з новим Генеральним планом Черкас, який актуалізували у 2021 році, у цій частині міста передбачена паркова зона.
  • 2 березня біля входу до будівлі, де відбувається сесія міськради, зібралися люди. Із собою принесли надгробний хрест, залишки дерев та плакати — вимагали у влади навести лад та припинити вирубування дерев.
  • На сесії Черкаської міськради депутати проголосували за скасування рішення про затвердження містобудівних умов забудовнику, який почав вирубку лісу на вулиці Лісова просіка.
  • Генеральний підрядник, який нині керує роботами на ділянці по вулиці Лісова Просіка у Черкасах, Альберт Норченко зазначив, що право робити зрубати ліс мав і законодавство не порушував.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також