Депутати ухвалили генеральний план Черкас

Суспільне: Черкаси

Актуалізацію генерального плану Черкас ухвалили 13 травня на сесії депутати міськради. Про це повідомила власна кореспондентка Суспільного з місця події.

Це документ, що передбачає зміни у генеральному плані міста, який діє із 2011 року. Як розповів директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін, на цю містобудівну документацію у 2015 році депутати спрямували 800 тисяч гривень. Через два роки її розробила харківська компанія.

"Дана документація пройшла усі громадські слухання, пройшла декілька будівельно-архітектурних рад із запрошенням наших сусідніх рад . Суть змін наступна, що ми прибрали усі футуристичні наміри щодо забудови деяких територій включаючи Вантажний порт, вулицю Верхню горову, "Казбет", там були об’єкти на території уже існуючих домоволодінь", – зауважив Савін.

Аби розробити новий генеральний план Черкас із бюджету міста необхідно від шести до восьми мільйонів гривень, додав Артур Савін. Цей проєкт рішення підтримали 23 обранці, п'ятеро – проголосували проти, четверо утрималися. Депутат фракції "Голос" Сергій Шмиголь актуалізацію не підтримав, адже вважає, що вона недоопрацьована.

"Генплан за новими нормами не може ухвалюватись без стратегії розвитку міста і це абсурд коли ми ще не напрацювали стратегію і ухвалюємо генеральний план. Найважливіше – це забудова історичних місць у нас є низка проблем. То ці питання теж не вирішуються, вони б мали бути врегульовані до моменту прийняття генплану. Цей генплан втратив свою актуальність ідеальний варіант – це було б напрацювати новий".

Депутат від партії "Черкащани" Нарек Казарян зазначив, що зміни до генплану підтримує, бо це допоможе вирішити чимало земельних питань.

Авторка Дарія Шевченко