"Я мав право рубати дерева": реакція підрядника, який вирізав ліс у Черкасах

Фото Олександра Давиденка

На рішення черкаських депутатів не зважатиме та оскаржуватиме його в суді. Про це розповів у коментарі Суспільному генеральний підрядник, який нині керує роботами на ділянці по вулиці Лісова Просіка у Черкасах, Альберт Норченко.

З його слів, право робити зрубати ліс мав і законодавство не порушував.

Рішення міськради щодо скасування містобудівних умов, які дав департамент архітектури, Норченко назвав "політичним", на яке він не зважає.

"Я при виконанні цих робіт не порушував жодних вимог чинного законодавства і мав право вирубувати ці дерева. Я відкрив договір оренди, який мені надав забудовник, і там було вказано, що це земельна ділянка під забудову", — пояснив він.

Вирубка лісу і забудова в Черкасах: депутати заворушилися

Згідно з дозволами, які видав забудовнику департамент, максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки становив 20 відсотків. Однак дерева вирубали по всій площі ділянки. Генпідрядник прокоментував це так:

"Я вважаю, якщо там більш ніж 70 відсотків дерев, за висновками міськради, були хворі і їм рік-два лишалися жити, і якщо натомість по плану будуть висаджені нові сосни, яких у кількості буде більше, ніж здорових дерев і тих, які повідживали свій час, то я не розумію, в чому проблема. Якщо порушити теперішній ліс, то два-три роки — і він вимре. А якщо посадити суцільно новий після забудови, то він буде жити та рости".

На питання, чи будуть продовжувати надалі вирубувати дерева, Альберт Норченко відповів, що більше немає що вирубувати:

" А там немає вже чого вирубувати. Що там вирубувати? Я вважаю, що міській раді потрібно було б перед тим, як виносити такі рішення, викликати забудовника та ознайомити з планом озеленення цієї ділянки і включити її як невід’ємну частину цього проєкту".

Як розповів начальник відділу екології департаменту житлово-комунального комплексу Володимир Гусаченко, на цій ділянці влітку 2022 року була проведена інвентаризація зелених насаджень. Суспільне звернулося з інформаційним запитом до міськради, аби дізнатися результати цих експертиз.

Що відомо

  • На вулиці Лісова просіка у Черкасах вирубали дерева. Зі слів директора департаменту департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артура Савіна, ймовірно, мова йде про земельну ділянку, яку у 2007 році передали в оренду на 49 років одному з приватних підприємств.
  • Поряд із цим, згідно з новим Генеральним планом Черкас, який актуалізували у 2021 році, у цій частині міста передбачена паркова зона.
  • 2 березня біля входу до будівлі, де відбувається сесія міськради, зібралися люди. Із собою принесли надгробний хрест, залишки дерев та плакати — вимагали у влади навести лад та припинити вирубування дерев.
  • На сесії Черкаської міськради депутати проголосували за скасування рішення про затвердження містобудівних умов забудовнику, який почав вирубку лісу на вулиці Лісова просіка.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також