Вирубка лісу і забудова в Черкасах: депутати заворушилися

Суспільне: Черкаси

На сесії Черкаської міськради депутати проголосували за скасування рішення про затвердження містобудівних умов забудовнику, який почав вирубку лісу на вулиці Лісова просіка.

Про це із зали засідань повідомила кореспондентка Суспільного Катерина Костюк.

Попередньо під будівлею, де проходить засідання, зібралася громадськість із вимогою прийняти рішення, які припинять забудову.

На думку депутата Павла Карася, правильним варіантом було б дати доручення департаменту архітектури підготувати рішення про розірвання договору оренди.

"Інакше це призведе до того, що прийняте на сесії рішення буде скасоване в суді через недотримання процедури. Таким чином воно буде прийняте в інтересах забудовника. Тому пропоную не приймати популістичних рішень", — зазначив він.

Депутат Сергій Кудактін назвав те, що відбувається, "міським тероризмом":

"Ми завжди підтримаємо громаду і місто. Я б хотів теж заслухати юристів департаменту, тому що немає нічого гіршого, ніж пригнити неправильне рішення, яке буде скасоване в суді. Усе має бути бездоганно. Я вважаю, що ця ситуація — міський тероризм".

Зі слів депутата Сергія Шмиголя, у забудовника є повний пакет документів і департамент не має права скасувати будівництво.

"Навіть правоохоронні органи не можуть цьому завадити. Ми політичний орган. Своїми діями ми повинні демонструвати забудовнику, що ми маємо вплив і рішення оскаржимо в суді. Якщо ми приймемо зараз рішення, то створимо прецедент і виграємо час", — зауважив він.

Своє бачення вирішення ситуації озвучив і депутат Карась:

"Треба приймати рішення про скасування рішення видачу містобудівних умов. Ключове питання — скасування оренди. Юридичні підстави є. Я пропоную за одноразове відхилення від регламенту та скасування містобудівних умов. Також доручити департаменту підготувати заяву до суду. Таким чином ми залишимось у юридичному полі".

Директор департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін своєю чергою вважає, що вирубка дерев була незаконною:

"Ніяких дозволів на вирубку дерев не давали. У департаменту було своє бачення стосовно забудови і я не розумію, чому він зробив те, що зробив. Я підтримую думку про те, що потрібно підготувати всі документи".

Виконувачка обов’язки директора департаменту юридичного забезпечення юридичного департаменту міськради Катерина Пидорич пояснила ситуацію:

"Говорити про те, що буде виграний час, я не можу. Варіант — розірвати договір оренди, це повноваження департаменту архітектури. Однак це можна зробити за взаємною згодою Якщо забудовник відмовить — ми будемо звертатись до суду. Наразі забудовник повідомив про початок забудовник робіт. На цій стадії він може робити те, що він зробив, але дозволу на вирубку зелених насаджень у нього немає".

Підняли й питання про те, чи заплатить забудовник штраф за зрубані дерева. За словами директора департаменту житлово-комунального комплексу Сергія Отрешка, цю суму озвучать після відповідних підрахунків.

Зрештою, 34-ма голосами "За" депутати проголосували за скасування наказу департаменту архітектури та містобудування про затвердження забудовнику містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки біля перехрестя вулиць Лісова просіка та Бандери (Можайського).

Міський голова Анатолій Бондаренко пояснив:

"За результатами засідання депутати вирішили скасувати містобудівні умови, підготувати до суду розірвання договору тощо. Далі подивимось як буде діяти забудовник. Його запросять на наступне засідання і ми ознайомимось з його рішенням".

Що відомо

  • На вулиці Лісова просіка у Черкасах вирубали дерева. Зі слів директора департаменту департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артура Савіна, ймовірно, мова йде про земельну ділянку, яку у 2007 році передали в оренду на 49 років одному з приватних підприємств.
  • Поряд із цим, згідно з новим Генеральним планом Черкас, який актуалізували у 2021 році, у цій частині міста передбачена паркова зона.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також