У Мін'юсті розповіли у скільки обходиться утримання російських полонених

. Заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька, фото: УНІАН

Близько 10 тисяч гривень на місяць витрачається на утримання одного російського військовополоненого. Про це в інтерв'ю Укрінформу сказала заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

Вона пояснила, що коли раніше у Мін’юсті говорили про три тисячі гривень на місяць на утримання одного російського військовополоненого, то враховували витрати на харчування й комунальні послуги.

"Це був дуже грубий підрахунок і некоректний, оскільки в суму не врахували оплату праці персоналу, охорони, конвою тощо", — сказала Висоцька.

За словами заступниці міністра, торік було важко відповідати на це питання, бо кількість військовополонених постійно змінювалася і складно було вирахувати певну суму.

"Є витрати на одяг, медзабезпечення, їжу, комунальні послуги, а також на облаштування місця тримання, персонал, охорону. Тож якщо говорити про більш-менш нормально прораховану вартість утримання полоненого в таборі за підсумками 2022 року, з урахуванням забезпечення табору, з податками, зарплатами, комунальними витратами, – ця сума складає близько 10 тисяч грн на одного полоненого в місяць", — сказала вона.

Раніше Висоцька в етері Суспільного повідомила, що держава витрачає приблизно 3000 грн на місяць на харчування і комунальні витрати.

Читайте також

Ресурсами "Хочу жить" скористалися понад мільйон осіб: у ГУР розповіли про здачу росіян в полон

Скільки витрачають на утримання полонених та яке покарання чекає на колаборантів. Розповідає заступниця міністра юстиції