Військовополонені росіяни утримуються відповідно до всіх Женевських конвенцій — Мін'юст

. Заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька, фото: УНІАН

Російських військовополонених в Україні утримують відповідно до Женевських конвенцій і вони мають дещо ширші права, порівняно з ув’язненими. Про це в етері Суспільного повідомила заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.

"Ми не можемо коментувати публічно кількість військовополонених ворогів, оскільки це може нашкодити переговорному процесу щодо обміну і поверненню наших героїв з полону Росії. Але такі військовополонені є в Україні, вони утримуються абсолютно належним чином відповідно до всіх Женевських конвенцій", — сказала вона.

За словами посадовиці, військовополонені в Україні мають "дещо ширші права, якщо порівняти з засудженими або ув’язненими" і вищі стандарти в місцях позбавлення волі.

Вона зазначила, що в перші дні повномасштабного вторгнення РФ, коли стало зрозуміло, що військовополонені будуть частиною цієї війни, у Мін'юсті ретельно вивчали документи, які регламентують їхнє утримання.

"Нам було на початку дуже складно пристосувати і виділити ці окремі приміщення для того, щоб утримувати їх належним чином. Це має бути житлове приміщення, тобто це не підвал, виробниче приміщення. З певною температурою, денним освітленням, тепло, вода, каналізація, вентиляція. Ми це забезпечуємо для військовополоненого ворога", — сказала Висоцька.

За її словами, військовополонені можуть спілкуватися за допомогою телефона або електронного зв’язку.

"Ми робили це свідомо - розширювали право на листування і спілкування. Розмова з родичами заспокоює і полоненого, і його родичів, що він живий-здоровий, і не є на навчаннях, як говорили на початку війни", — зазначила заступниця міністра.

Відповідаючи на питання щодо витрат на утримання одного полоненого, Висоцька зазначила, що держава витрачає приблизно 3000 грн на місяць: харчування і комунальні витрати.

Наприкінці вересня в Україні анонсували створення карток військовополонених. Йдеться про особисті сторінки, на яких родичам буде легше відстежувати всі зміни статусу військовополоненого.

Читайте також

Ресурсами "Хочу жить" скористалися понад мільйон осіб: у ГУР розповіли про здачу росіян в полон

"Різдво у полоні": у Києві відбулася акція родичів бійців "Азову"

У Росії солдатів, які хочуть здатися у полон, залякують трибуналом — Маляр