Ресурсами "Хочу жить" скористалися понад мільйон осіб: у ГУР розповіли про здачу росіян в полон

. Мобілізовані російські військові біля військкомату у Краснодарі, 25 вересня 2022 року, фото: AP

Понад 1 мільйон 200 тисяч людей станом на 17 грудня скористалися Інформаційними ресурсами українського державного проєкту "Хочу жить", який дає можливість російським військовим здатися в полон.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

"Це поки що не прямі звернення, але це люди, які вивчають для себе або для своїх рідних можливість зберегти життя в кривавій несправедливій війні окупантів Путіна проти України", — пояснив Юсов.

За його словами, щодня на гарячу лінію, в чат-бот та через інші контакти до проєкту "Хочу жить" звертаються понад 100 осіб, і результати є вагомими: в полон здаються як окремі росіяни, так і цілі підрозділи, зокрема й офіцерський склад.

"Хоча найбільшу активність проявляють, безумовно, частково мобілізовані. Це люди, які взагалі не розуміють, що їм робити на війні в Україні й для чого вони тут опиняються", — зазначив представник ГУР Міноборони.

Що відомо про проєкт "Хочу жить"

"Державний проєкт "Хочу жить" покликаний допомогти військовослужбовцям російської армії безпечно здатися в полон українським Збройним Силам", — кажуть у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

18 вересня в межах проєкту було також запущено Єдиний центр та цілодобову гарячу лінію прийому звернень від російських військових та їхніх родин.

Для отримання інформації, як здатися в полон, російським військовослужбовцям або їхнім рідним та близьким слід телефонувати за цілодобовими номерами:

  • +38 066 580 34 98
  • +38 093 119 29 84

Крім того, на базі проєкту діє чат-бот "Спаси себя", за допомогою якого можна залишити заявку на здачу в полон ЗСУ.

Читайте також: "Маємо понад 2 тисячі заявок від охочих здатися в полон військових РФ": як працює проєкт "Хочу жить"