Прокурор Міжнародного кримінального суду відвідав місця злочинів РФ на Київщині

Генпрокурор Андрій Костін і прокурор МКС Карім Хан (праворуч) у Вишгороді Фото: Офіс Генерального прокурора

В Україні з візитом перебуває прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан, який рік тому особисто ініціював розслідування вторгнення РФ в Україну. Сьогодні, 1 березня, разом з генпрокурором України Андрієм Костіним Карім Хан відвідав місця воєнних злочинів РФ на Київщині.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора у Facebook.

Зокрема, Андрій Костін і прокурор МКС Карім Хан оглянули на Київщині об’єкти інфраструктури, зруйновані внаслідок обстрілів Росією. Також вони відвідали багатоквартирний будинок у Вишгороді, який у листопаді 2022 року обстріляли військові країни-агресора.

Генпрокурор подякував прокурору Міжнародного кримінального суду Каріму Хану за черговий особистий візит в Україну. Обговорювали можливості для посилення співпраці, складнощі та виклики в розслідуванні злочинів російської агресії, а також шляхи їх подолання.

"Відкриття офісу МКС у Києві зробить нашу співпрацю ще тіснішою. Нещодавні зміни до нашого законодавства дозволяють МКС інтенсифікувати розслідування в Україні", — зазначив Генпрокурор.

Що відомо про міжнародні розслідування злочинів РФ під час вторгнення в Україну

У Лондоні відбудеться міжнародна зустріч щодо воєнних злочинів Росії в Україні. Міністри юстиції з усього світу зберуться, щоб розширити підтримку Міжнародного кримінальному суду в його розслідуванні воєнних злочинів РФ.

Президент Зеленський анонсував проведення навесні так званого "юридичного Рамштайну": саміту United for Justice ("Об’єднані заради справедливості"). Зберуться міжнародні партнери і друзі України, щоб обговорити розслідування злочинів геноциду, воєнні злочини проти дітей, сексуальне насильство, воєнні злочини проти довкілля.

Українські правоохоронці зареєстрували близько 68 тисяч кримінальних проваджень щодо порушення правил і звичаїв війни під час агресії Росії проти України.

Лише під час окупації Бучанського району Київщини армія РФ скоїла понад 9 тисяч воєнних злочинів, більше 1 700 цивільних людей загинули.

Читайте також

На Київщині триває ексгумація тіл загиблих. У поліції розповіли деталі