Перейти до основного змісту

Прокурор Міжнародного суду особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну

. Прокурор міжнародного суду, Фото: icc-cpi.in

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.

Його заяву про це оприлюднили на сайті Міжнародного суду.

"Україна не є державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду, тому сама не може передати цю ситуацію до мого офісу. Але я двічі скористався своїми прерогативами", — йдеться у повідомленні.

Перша декларація, подана урядом України, визнала юрисдикцію МКС щодо імовірних злочинів, скоєних на території України з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.

Друга декларація подовжила цей період на відкритій основі, щоб охопити імовірні злочини, які тривають.

"Є достатні підстави вважати, що в Україні були вчинені як нібито воєнні злочини, так і злочини проти людства", — написав прокурор.

Карім Хан доручив своїй команді вивчити всі можливості збереження доказів. Наступним кроком є ​​продовження пошуку та отримання дозволу від Палати на відкриття розслідування.

Що відомо

  • Міжнародний кримінальний розслідує та, за потреби, судить в обвинувачених у найтяжчих злочинах: геноцид, військові злочини, злочини проти людства.
  • За оперативними даними Міністерства охорони здоров'я, з початку повномасштабної війни Росії проти України загинули 352 мирних громадян, з них 16 – діти.
  • Вранці 28 лютого українська делегація прибула в район українсько-білоруського кордону для участі в переговорах з представниками Російської Федерації. Ключова мета переговорів припинення вогню та повний вивід військ РФ з України. Від України у перемовинах беруть участь, зокрема міністр оборони Олексій Резніков та голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
  • Українська та російська делегації провели перший раунд перемовин та їдуть до столиць для консультацій — повідомив радник голови ОП Михайло Подоляк.
  • Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей повідомив, що наступний раунд переговорів може відбутися за декілька днів.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що план російського вторгнення, зокрема прохід бронетанкових колон вглиб території України, блокування міст та створення паніки, зазнав поразки.
  • За даними Міноборони, за час війни російська армія втратила в Україні близько 5300 людей.
  • Генштаб ЗСУ, що станом на 13:00 27 лютого російські війська завдали п’ять авіаційних та 16 ракетних ударів по території України.
  • Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні.

Читайте також

Гроші, маскувальні сітки, донорство крові — чим та де можна допомогти армії

Захоплення Бердянська, нічні обстріли та бої за Київ. Вторгнення РФ в Україну, день п'ятий. Онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції