Генпрокурор розповів, скільки воєнних злочинів РФ в Україні зараз розслідують

Генпрокурор України Андрій Костін та Європейський комісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс 17 лютого 2023 року в Брюсселі, Бельгія. Фото: Getty Images

Правоохоронці розслідують 67 тисяч воєнних злочинів РФ, вже є 25 вироків щодо російських воєнних злочинців. Про це повідомив Генеральний прокурор України Андрій Костін у Брюсселі на брифінгу з Єврокомісаром з питань юстиції Дідьє Рейндерсом 17 лютого, передає Інтерфакс-Україна.

"99+ воєнних злочинів мають бути розслідувані в Україні", — сказав Костін.

За його словами, щодня правоохоронці повідомляють про нові підозри. Повної відповідальності за злочини можна досягти лише за допомогою цілісних механізмів, додав Генпрокурор.

"Міжнародний кримінальний суд є найважливішим елементом для розслідування та переслідування злочинів геноциду, воєнних злочинів, злочинів агресії. І спецтрибунал — для злочину агресії, який має бути створений, щоб покарати найвище військове керівництво країни-агресора", — сказав Костін.

Він додав, що якби не було акту агресії — не були би скоєні всі ці воєнні злочини. Україна бореться на полі бою за свій суверенітет і цінності свободи, сказав Генпрокурор. А також — за справедливість, бо кожного злочинця має бути притягнуто до відповідальності.

“Ми розпочали цю роботу з перших днів повномасштабного вторгнення, але також ми працюємо над цим ще з початку російської агресії — 2014 року", — зазначив Костін.

Що відомо про воєнні злочини РФ в Україні

У січні в Міністерство внутрішніх справ України повідомляло, що від початку повномасштабного вторгнення РФ слідчі Нацполіції розпочали 57 584 кримінальні провадження за фактами вчинення на території України злочинів російськими військовими та їхніми поплічниками.

Росія, яка заявляє, що проводить "спеціальну військову операцію" в Україні, продовжує заперечувати навмисні напади на мирних жителів або вчинення інших воєнних злочинів, попри докази цього.

Читайте також

Майже 40% українців виправдовують самосуд у випадку воєнних злочинів — "Рейтинг"

"Життя дуже змінилося, ми цьому раді". Як живе Ізюм після деокупації

Був в'язнем російських окупантів. Каховський журналіст навчає колег документувати воєнні злочини