На Київщині триває ексгумація тіл загиблих. У поліції розповіли деталі

Ексклюзивно
Ексгумація тіл загиблих мешканців Бучі, вбитих під час окупації міста військами РФ. Фото: Суспільне

На Київщині залишаються не ідентифікованими тіла 197 людей, які загинули внаслідок вторгнення РФ в Україну. Про це Суспільному повідомив очільник Національної поліції у Київській області Андрій Нєбитов.

"Всього з моменту початку бойових дій ми віднайшли на Київщині 1 444 тіла загиблих. Після деокупації безпосередньої більшість тіл 1 370 (були ідентифікованими — ред.). Зараз залишаються у нас 197 тіл не ідентифікованих", — сказав голова поліції Київщини.

За його словами, з тілами проведені відповідні процедури. Їхні ДНК поміщені до відповідної бази.

"У нас є 300 людей, які зникли безвісти, але це не ті, які серед цих тіл (які загинули внаслідок вторгнення РФ — ред.). Ми відбираємо ДНК, опрацьовуємо всі заяви та звертаємося до родичів: "Будь ласка, повідомляйте інформацію, якщо у вас хтось зник", і намагаємося встановити", — розповідає Нєбитов.

Він зазначає, що цей процес є дуже складним. ДНК загиблих порівнюють з ДНК їхніх родичів. А оскільки чимало людей виїхали за кордон, у поліції немає змоги отримати всі зразки для порівняння.

Що відомо про ексгумацію на Київщині

2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

8 квітня у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.

Читайте також

Розстріляли та переїхали танком: на Київщині виявили тіла двох вбитих мирних жителів

"Складно пояснити дитині, чому маємо бігти у підвал, коли виє сирена". Навчання в школах і садочках Київщини

Київ виключили з переліку територій, де можливі бойові дії