Cоюзники по НАТО готові підтримати Україну у довгостроковій перспективі — Остін

Важливо
. Міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн", 20 січня 2023 року, фото: Getty Images

Союзники по НАТО готові підтримати Україну у довгостроковій перспективі. Про це під час зустрічі "Рамштайн" у Брюсселі заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

"Я гордий бути тут із представниками з усього світу. Ми тут, щоб підтвердити нашу підтримку вільної та суверенної України. Майже рік тому Путін почав своє неспровоковане і невиправдане вторгнення. Путін думав, що його війська захоплять Київ і повалять демократично обраний уряд. Він думав, що світова спільнота змириться з цим", — сказав Остін.

Що відомо про зустріч "Рамштайн" 14 лютого

У Бельгії 14 лютого розпочалась дев’ята зустріч у форматі "Рамштайн". Міністр оборони США Ллойд Остін оприлюднив відео вітання з міністром оборони України Олексієм Резніковим у Брюсселі.

"Завжди приємно зустрічатися з моїм добрим другом та українським колегою, Олексієм Резніковим. Понад 50 країн-учасниць UDCG об'єдналися з вами у боротьбі за суверенітет і самооборону України", — написав Остін.

Напередодні міністр оборони України Резніков повідомив, що серед головних тем "Рамштайну" буде захист неба (із залученням літаків), танкова коаліція, боєприпаси, тренування військових, а також логістика та ремонт техніки. А генсек НАТО Столтенберг заявив, що війна Росії проти України зараз є "змаганням логістики" і закликав країни якомога швидше передавати Україні військову допомогу.

На відкритті контактної групи з питань оборони України виступив міністр оборони США Ллойд Остін. Він зазначив, що у рамках Контактної групи партнери змогли акумулювати 50 мільярдів доларів летальної допомоги для України.

Читайте також

Дев’ята зустріч у форматі "Рамштайн". Що відомо