"Змагання логістики". Столтенберг закликав країни якнайшвидше надавати військову допомогу Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед зустріччю міністрів оборони НАТО в штаб-квартирі в Брюсселі, 13 лютого 2023 р. Фото: Olivier Matthys / АР

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що війна Росії проти України зараз є "змаганням логістики" і закликав країни якомога швидше передавати Україні військову допомогу. Він наголосив, що "Путін не готується до миру".

Про це Столтенберг сказав 13 лютого на пресконференції у штаб-квартирі НАТО перед зустріччю міністрів оборони Альянсу, за день до "Рамштайна".

"Майже рік від початку вторгнення ми бачимо, що Путін не готується до миру. Він починає нові наступи. Тож ми маємо продовжувати постачати Україні те, що їй потрібно для перемоги", — зазначив Столтенберг.

Генсек Альянсу наголосив, що міжнародні партнери мають забезпечити допомогу Україні до того, як Росія зможе отримати ініціативу на полі бою.

"Разом ми зможемо відповісти на термінові потреби України. Це зрозуміло, що ми знаходимося у змаганні логістики. Ключові спроможності, як амуніція, снаряди повинні прибути в Україну до того, як Росія зможе отримати ініціативу на полі бою. Швидкість врятує життя", — додав він.

При цьому генсек НАТО зазначив, що війна в Україні "споживає гігантську кількість амуніції, зброї".

"Поточний рівень військових витрат України у багато разів більший за наш поточний рівень виробництва, міністри обговорять шляхи збільшення наших потужностей", — додав він.

Читайте також: "Сьогоднішні замовлення будуть із затримкою 2,5 роки" — Столтенберг про військове виробництво на тлі війни

Столтенберг додав, що Росія мобілізує війська і відправляє більше зброї на фронт.

"Я не спекулюватиму зараз, що робитиме Путін 24 лютого. Головне, що ми бачимо, як Росія відправляє більше військових, більше зброї, щоб отримати контроль над українцями. Ми також бачимо, як українці чинять спротив і протистоять російській агресії", — додав генсек.

Читайте також

Росія не змогла мобілізувати 500 тисяч людей через "діру в бюджеті"

Росія відклала нову хвилю мобілізації — ГУР

Резніков вирушив на девʼятий "Рамштайн": чого очікувати Україні