"По тому боці барикад завжди є вибір": українці у Празі вийшли на мітинг до посольства РФ і звернулися до росіян

. У столиці Чехії Празі українці влаштували акцію біля будівлі посольства Росії, 5 січня 2022 року, фото: Андрій Кравчук

Сьогодні 5 січня у столиці Чехії Празі українці влаштували акцію біля будівлі посольства Росії, закликаючи росіян не піддаватись "злочинним наказам своєї влади" щодо мобілізації та не брати участь "у цій жорстокій війні".

Про це йдеться у релізі організаторів акції — громадської ініціативи Hlas Ukrajiny.

"По тому боці барикад завжди є вибір": українці у Празі вийшли на мітинг до посольства РФ і звернулися до росіян. У столиці Чехії Празі українці влаштували акцію біля будівлі посольства Росії, 5 січня 2022 року, фото: Андрій Кравчук

На фоні державної установи Росії українці під час акції розтягнули банер із закликом зберегти своє життя і не чинити злочинів в чужій країні.

Учасники мітингу закликали тих росіян, кого змушують воювати в Україні, здаватися у полон за допомогою проєкту "Хочу жить", а також поширювати контакти проєкту серед родичів та близьким, яким може загрожувати мобілізація.

"По тому боці барикад завжди є вибір": українці у Празі вийшли на мітинг до посольства РФ і звернулися до росіян. У столиці Чехії Празі українці влаштували акцію біля будівлі посольства Росії, 5 січня 2022 року, фото: Андрій Кравчук
Читайте також: Ресурсами "Хочу жить" скористалися понад мільйон осіб: у ГУР розповіли про здачу росіян в полон

Одна з лідерок Hlas Ukrajiny у Празі Анастасія Сігнаєвська, коментуючи акцію, зазначила, що не можна ігнорувати те, що Росія має наміри закрити кордони для всіх, кого можна буде мобілізувати і, як наслідок, змусить воювати величезну кількість людей, які стали заручниками ситуації.

У столиці Чехії Празі українці влаштували акцію біля будівлі посольства Росії, 5 січня 2022 року, фото: Андрій Кравчук
"Поповнення в російській армії спричинить загострення ситуації на фронті та збільшення кількості загиблих з обох сторін. Українці не можуть припинити оборонятись, у той самий момент, по тому боці барикад завжди є вибір не продовжувати жорстокий напад", — наголосила акивістка.

Що відомо про проєкт "Хочу жить"

"Державний проєкт "Хочу жить" покликаний допомогти військовослужбовцям російської армії безпечно здатися в полон українським Збройним Силам", — кажуть у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

18 вересня в межах проєкту було також запущено Єдиний центр та цілодобову гарячу лінію прийому звернень від російських військових та їхніх родин.

Для отримання інформації, як здатися в полон, російським військовослужбовцям або їхнім рідним та близьким слід телефонувати за цілодобовими номерами:

  • +38 066 580 34 98
  • +38 093 119 29 84

Крім того, на базі проєкту діє чат-бот "Спаси себя", за допомогою якого можна залишити заявку на здачу в полон ЗСУ.

Читайте також: "Маємо понад 2 тисячі заявок від охочих здатися в полон військових РФ": як працює проєкт "Хочу жить"