В ISW вважають, що війська РФ не зможуть взяти Київ у разі повторного наступу

Мобілізовані російські військові перед посадкою в потяг на залізничному вокзалі в Тюмені, Росія, 2 грудня 2022 р. AP

В Інституті вивчення війни вважають малоймовірним, що російські війська зможуть захопити Київ, навіть якщо знову атакуватимуть українську столицю з території Білорусі. Про це йдеться у звіті ISW.

"Надзвичайно малоймовірно, що російські сили атакуватимуть північну Україну взимку 2023 року більш успішно, ніж це було в лютому 2022 року. Звичайні сили Росії сильно деградували і їм бракує тієї бойової потужності, яку вони мали, коли Росія намагалася (і провалила) свій повний удар спроби захопити Київ у лютому 2022 року", — йдеться у звіті.

За словами аналітиків, російські війська не змогли зберегти свої здобутки по всій Україні та втратили понад 70 тисяч квадратних кілометрів окупованої території після того, як покинули Київ.

"Російські сили в Бахмуті наразі просуваються не більше ніж на 100-200 метрів на добу після зосередження там основних зусиль. Росія не встановила переваги в повітрі, не кажучи вже про панування в повітрі в Україні, і в основному вичерпала свій арсенал високоточних боєприпасів. Українські сили, зі свого боку, підготували значну оборону на півночі України та нині краще підготовлені до оборони, ніж у лютому 2022 року", — зазначили в Інституті.

За словами аналітиків, місцевість поблизу білорусько-українського кордону не сприяє маневровій війні та можливим шляхам вторгнення з Білорусі до Києва. та можливих шляхів вторгнення з Білорусі до Києва. Зазначається, що українські війська мають досвід захисту Чорнобильської зони відчуження.

В Інституті зазначили, що російські сили можуть створювати умови для нападу з Білорусі, хоча ISW продовжує вважати, що нині російське вторгнення з Білорусі не є неминучим.

Що відомо про ймовірний новий наступ РФ

Нещодавно очільник МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що російські війська можуть спробувати здійснити масштабний наступ на Україну у січні-лютому наступного року. За його словами, про це може свідчити підготовка російських призовників, перекидання техніки та низка інших ознак.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний також зазначив, що у нього немає сумнівів, що "військові РФ знову підуть на Київ". За його словами, стратегічне завдання України — підготуватися до загострення війни, яке може статися наприкінці січня, або навесні. Росія може розпочати наступ на столицю з Білорусі.

Міністр оборони України Олексій Резніков також заявив про те, що Росія може готувати новий широкомасштабний наступ, який, ймовірно, відбудеться у лютому 2023 року.

Читайте також

Залужний: Росія накопичувала ресурси для війни з Україною роками, і наразі готує нові