Залужний: Росія накопичувала ресурси для війни з Україною роками і зараз готує нові

. Фото: ОП

Росія накопичувала ресурси для ведення війни проти України три-чотири роки і зараз готуються нові боєприпаси.

Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний в інтерв'ю The Economist розповів, що нові ресурси РФ не найкращої якості, а бойовий потенціал буде дуже-дуже низьким, навіть в армію РФ залучать ще мільйон людей.

"За моїми підрахунками, напевно, три з половиною-чотири роки їх інтенсивно нарощували: люди, техніка, боєприпаси. Я думаю, що вони мали ресурсів на три місяці для досягнення своїх цілей. Той факт, що вони вичерпали ці ресурси і змарнували свій потенціал, не досягнувши практично жодного результату, свідчить про те, що їхня позиція була обрана неправильно. Їм тепер знову доводиться думати, як вийти з цієї ситуації. Тому, як і під час Другої світової війни, я не сумніваюся, швидше за все, десь за Уралом готують нові ресурси. Вони готуються на 100%", — розповів він.

Залужний зауважив, що з військової точки зору намагання росіян взяти Київ було правильним рішенням, щоб досягти своєї мети. Але через невдачі наразі їхні ресурси зосереджені на Донбасі, де наразі "ситуація непроста".

"Швидше за все, вони (росіяни - ред.) шукають способи зупинити бої і отримати паузу будь-якими способами: обстрілюючи мирних жителів, залишаючи наших дружин і дітей замерзати на смерть. Їм це потрібно для однієї простої мети: їм потрібен час, щоб зібрати ресурси та створити новий потенціал, щоб вони могли продовжувати досягати своїх цілей", — додав Головнокомандувач ЗСУ.

Він наголосив, що військові РФ паралельно роблять все можливе, щоб не дати українським військовим перегрупуватися.

"Ось чому ви бачите бої на лінії фронту протяжністю 1500 км. Десь більш інтенсивно, десь менш інтенсивно, але вони стримують наші війська, щоб не дати нам перегрупуватися. Те, що вони зараз сильно воюють, це, звичайно, дуже погано. Але це не вирішення стратегічної проблеми. Це просто виснажує збройні сили України", — пояснив Залужний.

Читайте також: Бахмут — не Артемівськ. Чому місто стало епіцентром боїв за Донбас

Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що проблема, яка є в українських військ, перш за все утримати лінію фронту і не втратити позиції.

"Це важливо. Тому що я знаю, що звільнити його в десять-п’ятнадцять разів важче, ніж не здати. Тож наше завдання зараз — втриматися. Наше завдання – за допомогою наших партнерів дуже чітко відстежувати, що там відбувається, де вони готуються. Це наше стратегічне завдання", — підсумував він.

Що відомо про ситуацію на Донбасі

Президент Володимир Зеленський повідомив, що фронтова ситуація залишається дуже важкою на ключових напрямках Донецької та Луганської областей – Бахмут, Соледар, Марʼїнка, Кремінна.

Головними напрямками удару росіян на сході України залишаються Бахмутський і Авдіївський, повідомив Суспільному речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Читайте також

Про оборону Бахмута, тактику військ РФ та мотивацію бійців: інтерв’ю з командиром батальйону Богданом Дмитруком

Том Купер — про бої за Бахмут, фронт взимку та вплив ударів по енергосистемі

Війна. Усі останні новини