У Білому домі відповіли на резолюцію щодо виключення Росії з Радбезу ООН

Засідання Ради безпеки ООН. Фото: AP

США не бачать можливості призупинення членства Росії в Радбезі ООН і якби такий спосіб існував, Вашингтон ним скористався б. Про це на брифінгу заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр коментуючи резолюцію подану конгресменами.

За її словами, поведінка Росії в Україні є порушенням Статуту ООН і образою основного мандату Ради Безпеки.

"Для постійного члена Ради Безпеки ООН порушувати Статут і вести таку жорстоку війну проти України, зокрема намагаючись заподіяти такі широкомасштабні людські страждання й націлюючись на критично важливі об'єкти інфраструктури, — обурливо", — сказала речниця Білого дому.

За словами Жан-П'єр, США не бачать можливості зміни правил ООН і тому докладають всіх зусиль, аби ізолювати її в міжнародних організаціях і притягнути Росію до відповідальності, в тому числі за допомогою санкцій.

"Якби існував спосіб виключити Росію з Ради безпеки ООН, ми негайно це зробили", - підкреслила Жан-П'єр.

Напередодні американські конгресмени Стів Коен і Джон Вілсон внесли до Конгресу США резолюцію із закликом до президента США Джо Байдена добиватися того, щоб Росію виключили з Ради Безпеки ООН у зв'язку з розв'язаною проти України війною.

У резолюції зазначається, що "Росія грубо порушила Статут ООН, і це ставить під сумнів її право мати місце в Раді Безпеки". Законодавці згадали про незаконне голосування щодо анексії чотирьох українських областей, вчинення звірств в українських містах, таких як Буча, брязкання ядерною зброєю та створення ризиків для світового постачання продовольства.

Зазначається також, що й Україна виступає за те, щоб Росія була виведена з Радбезу, "хоча експерти залишаються скептичними, щодо реальності такої можливості".

Що відомо про намагання виключити Росію з Радбезу ООН

Росія — одна з п’яти постійних членкинь Радбезу, разом з Китаєм, США, Францією та Великою Британією. Це ті країни, які мають право вето. Росія застосовує його завжди на голосуваннях щодо України.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель у виступі на Генеральній асамблеї ООН у вересні запропонував призупинити членство Росії в цьому органі. За його словами, взагалі Рада безпеки потребує реформування, бо один з її постійних членів зловживає правом вето.

Сполучені Штати Америки виступили з пропозицією реформувати Раду Безпеки ООН, зокрема в питанні використання її членами права вето.

За словами постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, після реформування постійні члени Радбезу члени повинні будуть пояснювати вето Генеральній Асамблеї ООН.

Міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що Раду безпеки ООН реформувати неможливо, адже Росія може накласти вето і на саму спробу реформування.

Читайте також

Реформувати ООН та виключити з організації Росію — у парламенті зареєстрували законопроєкт

Видалити "ракову пухлину". Чи можна виключити Росію з Радбезу ООН