Раду безпеки ООН реформувати неможливо — Огризко прокоментував ініціативу США

Міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко, фото: УНІАН

Росія може накласти вето і на спробу реформувати Раду безпеки ООН, що майже унеможливлює відповідну ініціативу Сполучених Штатів.

Про це заявив міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко в ефірі Суспільного.

"Розмови про реформування Ради безпеки ООН йдуть уже років 50. Ця ініціатива американців позитивна, але від ідеї до реалізації дуже довгий шлях", — зазначив Огризко.

Він пояснив, що реформа Радбезу наразі не є реальною, адже для рішення про реформування потрібна згода п'яти постійних членів організації: США, Великої Британії, Франції, Китаю та власне Росії, а чекати від РФ такого рішення неможливо.

За словами дипломата, єдиний варіант, який залишається — це йти через Генеральну Асамблею ООН, але це дуже довгий шлях, адже передбачає, що переважна більшість країн-членів має підтримати ініціативу.

Огризко наголосив, що вірніше було б йти іншим шляхом: працювати над вигнанням РФ із самої Організації Об'єднаних Націй, адже після розпаду СРСР Росія незаконно стала членом ООН. Крім того, наразі РФ грубо порушує статут ООН, що передбачає утримання від голосувань країни, що є стороною конфлікту.

"І тоді (якщо Росію виключать з ООН — ред.) питання про Радбез відпаде саме собою", — додав колишній голова МЗС.

Що відомо

  • Сполучені Штати Америки 9 вересня виступили з пропозицією реформувати Раду Безпеки ООН, зокрема в питанні використання її членами права вето.
  • За словами постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, після реформування постійні члени Радбезу члени повинні будуть пояснювати вето Генеральній Асамблеї ООН.

Читайте також

У Радбезі ООН засудили російські фільтраційні табори та назвали кількість українських біженців

"Путінські війська втомились" — представниця Британії в Радбезі ООН, скликаному Росією