Реформувати ООН та виключити з організації Росію — у парламенті зареєстрували законопроєкт

Постійний представник Російської Федерації в Радбезі ООН Василь Небензя. Фото: АР

У парламенті зареєстровано проєкт постанови про заяву Верховної Ради щодо визнання необхідності реформування Організації Об’єднаних Націй та виключення з ООН Росії.

Як наголошується у пояснювальній записці до проєкту постанови, Російська Федерація перебуває в ООН нелегітимно.

Справа полягає в тому, що хоча Російська Федерація вважає себе правонаступником СРСР, у 1991 році Радянський Союз, як держава і суб‘єкт міжнародного права, припинив своє існування. Відповідно тому і Росія не може мати статусу держави-продовжувача СРСР.

"Всі вищезгадані фактори обумовлюють нагальність питання про реформування Організації Об’єднаних Націй. Не тільки в Україні, а й у світі все гучніше лунають заклики до реформи", — зазначається у документі.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук своєю чергою наголосив, що є абсурдним те, що "держава-терорист може впливати на ухвалення рішень в ООН, і, тим більше ветувати їх".

"Україна закликає реформувати таку важливу міжнародну організацію. З цим і будемо звертатись до парламентів та урядів іноземних держав. Прогнозую схвалення цієї Постанови Українським Парламентом без тривалих дискусій", — додав Стефанчук.

Що відомо

  • Раніше Сполучені Штати Америки виступили з пропозицією реформувати Раду Безпеки ООН, зокрема в питанні використання її членами права вето.
  • За словами постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, після реформування постійні члени Радбезу члени повинні будуть пояснювати вето Генеральній Асамблеї ООН.
  • Натомість міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що Раду безпеки ООН реформувати неможливо, адже Росія може накласти вето і на саму спробу реформування.

Читайте також

Видалити "ракову пухлину". Чи можна виключити Росію з Радбезу ООН

Макрон закликав реформувати Радбез ООН: що пропонує французький президент