Єврокомісія оголосила дев'ятий пакет санкцій проти РФ

Важливо
. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Фото: Getty Images

Європейська комісія підготувала дев'ятий пакет санкцій проти Росії. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Вона зазначила, що Росія продовжує нести смерть та спустошення в Україну, навмисно цілить у цивільних та цивільну інфраструктуру, щоб паралізувати країну із початком зими.

"Але ми стоїмо разом з Україною і змусимо Росію заплатити за її жорстокість. Восьмий пакет санкцій, який був ухвалений, уже сильно вдаряє. Але сьогодні ми посилюємо тиск на Росію дев’ятим пакетом санкцій", — сказала президентка ЄК.

Що передбачає дев'ятий пакет санкцій

1. Єврокомісія пропонує додати майже 200 осіб та компаній до санкційного списку ЄС. У цей перелік включені:

  • російські збройні сили, як окремі офіцери, так і оборонні компанії.
  • члени Державної думи та Ради Федерації,
  • міністри
  • губернатори
  • політичні партії.

"Цей список включає ключові фігури, пов’язані із російськими брутальними ракетними ударами проти цивільних та викраденням українських дітей до Росії", — сказала фон дер Ляєн.

2. Санкції проти ще 3 російських банків. Це включає повну заборону фінансових транзакцій.

3. Накласти новий експортний контроль та обмеження, зокрема, на товари подвійного використання. Це поширюється, приміром, на ключові хімікати, електроніку, IT-компоненти. "На все, що може бути використано російською військовою машиною", — сказала фон дер Ляєн.

4. Обмеження доступу Росії до безпілотників. ЄС планує заборонити прямий експорт двигунів для безпілотників до Росії та експорт до будь-яких третіх країн, наприклад Ірану, які можуть постачати безпілотники до Росії.

5. ЄС вилучить чотири канали з ефіру та усіх платформ розповсюдження.

6. Подальші економічні заходи проти російського енергетичного та гірничого секторів, включаючи заборону на нові інвестиції в гірничодобувну промисловість у Росії.

"Цей пакет доповнює повну заборону ЄС на імпорт російської морської нафти, яка набула чинності цього тижня. А також глобальне обмеження цін на нафту, погоджене G7. Міжнародна співпраця проти війни Росії ніколи не була сильнішою. Ми єдині і непохитні", — сказала президентка ЄК.

Що відомо про восьмий пакет санкцій ЄС

3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель. G7 та Австралія також погодили обмеження цін на російську нафту. Президент України Володимир Зеленський розкритикував це рішення. Він закликав встановити ціни на російську нафту на рівні $30-40 за барель. В ОП заявили, що кожна нова атака Росії є приводом знизити ціну на її нафту.

Війна. Усі новини