Кожна нова атака Росії є приводом знизити ціну на її нафту — ОП

Ексклюзивно
. Радник президента України з економічних питань Олег Устенко, фото: УНІАН

Радник президента України з економічних питань Олег Устенко прокоментував рішення ЄС, "Великої сімки" та Австралії про встановлення граничної ціни на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. За його словами, кожна нова атака, як сьогоднішня, є приводом знизити цю ціну.

Про це Устенко сказав в ефірі Суспільного.

"60 доларів — це більше, ніж та ціна, на якій наполягала Україна... Ми виступали за ціну, яка б була на рівні виробничої собівартості. І цей рівень — 20-30 доларів. Кожна нова спроба додаткової ескалації, як, наприклад, сьогоднішня, буде означати, що є підстави для того, щоб знижувати цю ціну, від того рівня, на якому вона знаходиться", — зазначив Устенко.

Водночас він привітав рішення країн, зазначивши, що Росія не зможе скористатись альтернативними шляхами постачання.

"Це ілюзія, що Росія може знайти якісь альтернативні шляхи. Якби вони могли, вони б знайшли їх відразу. І вчора ми б не чули заяви, які лунали з Кремля, що вони взагалі не будуть торгувати. Все, що тільки можна, вони продають на Китай та Індію. Але це прагматики. Китай наполягає на додатково зниженні ціни на нафту. В Китай можна відправляти нафту трубопроводом, але в Індію трубопроводу немає", — додав Устенко.

У Кремлі раніше заявили, що Росія не визнає введену "стелю цін" на нафту з РФ. Прессекретар президента Росії Дмитрій Пєсков, пише російський "Інтерфакс", заявив, що Росія готує заходи у відповідь.

5 грудня набули чинності нафтові санкції ЄС проти Росії. Гранична ціна на нафту й нафтопродукти, що походять з Росії або експортуються з неї, встановлена на рівні 60 доларів США за барель. Вона буде переглядатися кожні два місяці.

Президент України назвав рішення про встановлення такої ціни "слабким". Раніше Зеленський закликав обмежити ціни на російську нафту до $30-40 за барель.

Читайте також: У світі формують "тіньовий флот" для перевезення російської нафти