Угорщину звільнили від обмежень цін на російську нафту — МЗС країни

Важливо
Фото: Unsplash

Угорщину звільнили від дотримання обмежень цін на російську нафту. Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

“Під час переговорів щодо нафтових обмежень ми багато боролися за угорські інтереси і врешті-решт досягли успіху: Угорщина звільнена від застосування обмежень цін на нафту”, — зазначив Сіярто.

Коментуючи запровадження Європейським Союзом нафтових обмежень, Сіярто заявив, що “ В Брюсселі давно пора усвідомити, що такі і подібні заходи переважно шкодять європейській економіці”.

“Потрібно збільшувати кількість енергоносіїв, бо це знизило б ціни…Зробив це знову, нам вдалося захистити безпеку енергопостачання нашої країни”, — наголосив Сіярто.

Що відомо

  • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
  • На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. Механізм має запрацювати 5 грудня 2022 року.
  • 6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7. Обмеження мають набути чинності після 5 грудня 2022 року для сирої нафти та 5 лютого 2023 року для продуктів перероблення нафти.
  • Однак 25 листопада стало відомо, що Європейський Союз призупинив переговори про обмеження цін на російську нафту, оскільки Польща та країни Балтії вважали попередню пропозицію щодо ціни на рівні $65 за барель "занадто щедрою" для Росії.
  • 2 грудня після тривалих переговорів країни ЄС домовилися встановити граничну ціну на російську нафту морського походження на рівні 60 доларів за барель.

Читайте також

Зеленський закликав обмежити ціни на російську нафту до $30-40 за барель

У світі формують "тіньовий флот" для перевезення російської нафти — Bloomberg

"Росія зацікавлена у продажі енергоносіїв" — Блінкен про ліміт цін на нафту та погрози РФ не постачати паливо