Українській енергосистемі необхідні тижні, щоб перейти до виключно планових графіків відключення електроенергії. Про це заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі єдиного телемарафону 2 грудня.
"Мова йде, на жаль, не про дні, скоріше про тижні мова йде”, — сказав Сахарук.
За словами Сахарука, головна умова для стабілізації ситуації в енергосистемі — це відсутність нових обстрілів і руйнувань.
“Якщо не буде нових влучань і нових руйнацій, в цілому, системі, щоб перейти до планових відключень, а у нас зараз діють і планові, і аварійні відключення, потрібно додати потужності”, — пояснив Сахарук.
За його словами, для цього потрібно запустити блоки, зупинені після останньої атаки РФ.
"Цим зараз займаємося. Частина блоків вже вийшла в роботу, частково блоки вийшли в роботу, часткво ще ні”, — сказав Сахарук.
Він додав, що температура повітря йде вниз, тому споживання зростає і потужностей потрібно ще більше.
“На 10 відсотків зросло споживання при зниженні температури”, — пояснив виконавчий директор ДТЕК.
Що відомо
23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось у Молдові. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку.
Міжнародні партнери надсилають Україні обладнання, яке має допомогти пережити блекаут та підготуватися до зими. Зокрема Франція відправила сотню потужних генераторів, Прага — обігрівачі та медобладнання, Рига — теплові гармати, USAID передали ковдри для Укрзалізниці.
Читайте також
В уряді розглядають три сценарії блекауту
Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні
Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту