У Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ — Генштаб ЗСУ

. Навчання ЗС Білорусі та РФ. Фото: ГУР

На полігонах Білорусі триває підготовка підрозділів першої танкової армії західного військового округу збройних сил РФ. Про це повідомив заступник начальника головного оперативного управління генерального штабу збройних сил України Олексій Громов.

В подальшому Білорусь продовжить брати участь в російській агресії проти України, надаючи РФ свою територію і повітряний простір, а також запаси боєприпасів і матеріально-технічних засобів, сказав Громов.

Водночас, за словами Громова, на території Республіки Білорусь ознак формування РФ наступальних угруповань не виявлено.

“Визначені підрозділи Білорусі продовжують виконувати визначені завдання у прикордонних з Україною районах. З метою підтримання військ у готовності до застосування вчергове продовжено термін перевірки бойової готовності збройних сил Білорусі до 5 грудня”, — сказав Громов.

За його словами, протягом тижня російські війська здійснили 39 обстрілів позицій українських військ та об'єктів цивільної інфраструктури у прикордонних районах Чернігівської і Сумської областей. Із них — 6 населених пунктів у Чернігівській області та 13 у Сумській області.

Очікується що окупанти у подальшому зберігатимуть свою присутність у прикордонних з Україною районах, щоб не допустити перекидання українських військ у місця проведення активних бойових дій, сказав Громов. Продовжуватимуться артилерійські та ракетні обстріли прикордонних районів. Не виключено, що росіяни будуть здійснювати збройні провокації з порушенням державного кордону України. Але пріоритетом Російської Федерації залишається утримання позицій в Донецькій та Луганській областях, а також сухопутного коридору до окупованого Криму, зазначив Громов.

Що відомо

  • До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.
  • На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви й України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.
  • За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.
  • 27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.
  • Якщо Білорусь спробує вступити у наземні операції у рамках повномасштабної війни РФ проти України, то це стане для неї самогубством, заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

Читайте також

Шість мільйонів українців без світла, Зеленський запросив Маска в Україну. 281 день війни. Онлайн

"Будемо усі йти на захист у ліси": як живуть волиняни у селах на кордоні із Білоруссю

У ГУР прокоментували можливість нападу ударного угруповання РФ і Білорусі наприкінці листопада