У ГУР прокоментували можливість нападу ударного угруповання РФ і Білорусі наприкінці листопада

Російські військові на території Білорусі, 15 жовтня 2022 року. Фото: Міноборони Білорусі

Інформація про нібито плани росіян атакувати Україну ударним угрупованням РФ та Білорусі з боку північних кордонів України наприкінці листопада не відповідає дійсності. Про це інформує Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Ця інформація також підсилюється анонімними “вкидами” про масовану ракетно-авіаційну атаку, яка передуватиме такому вторгненню, зазначили українські розвідники.

“Мета такої інформаційної спецоперації — спровокувати Україну перекинути значну частину війська до кордону з Білоруссю, аби послабити наступальний потенціал Збройних Сил на сході та півдні України, а заразом показати білорусам нібито наміри нашої держави атакувати територію Білорусі, тим самим провокуючи білорусів вступити у війну”, — йдеться у повідомленні ГУР.

Крім того, такі повідомлення мають на меті посіяти паніку серед українського суспільства і є частиною російських інформаційно-психологічних спецоперацій. На це вказує і той факт, що спершу в подібних повідомленнях вказувалася дата можливого “вторгнення” 25-28 листопада, а за кілька годин дата “вторгнення” змістилася на 28-29 листопада.

“Закликаємо громадян не піддаватися на ворожі провокації та довіряти лише офіційним джерелам інформації. Наголошуємо, що Сили оборони України забезпечують надійний захист наших північних кордонів та готові в будь-який момент відбити атаку ворога”, — наголошують у ГУР.

За даними розвідки наразі на території Білорусі відсутнє ударне угруповання, яке може виконати подібні задачі.

Що відомо

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

Читайте також

Генштаб закликає росіян здаватися в полон, союзники надсилають Україні генератори та обігрівачі. 276 день війни. Онлайн