Лукашенко заявив про створення оперативного командування на українському напрямку

. Фото: АР

Невизнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною.

Про це він сказав на нараді у Міністерстві оборони з питань забезпечення військової безпеки, пише БЕЛТА.

"На жаль, відкрився новий напрямок, як у нас заведено говорити, новий фронт, і ми не можемо не приділяти цьому уваги. Ми про це вже говорили. Міністр оборони тоді запропонував нам ще одне оперативне командування відкрити – на південному фронті, південному напрямку нашої країни. Це було ще торік. Ми тоді розуміли, що треба робити, але час так динамічно і швидко підштовхнув нас до того, що нам негайно треба створювати цей оперативний напрямок. Разом із західним, північно-західним буде і південне крило", — наголосив Лукашенко.

За його словами, вже зараз, навіть ще не створивши оперативне командування на південному фланзі, білоруські військові змушені швидко на ходу відпрацьовувати захист цих рубежів.

Читайте також: Лукашенко заявив, що Білорусь не є агресором у війні з Україною, і запропонував домовитися про новий світовий порядок

"Ми маємо проводити цю ротацію, це моє жорстка вимога, і на цьому "обкатувати" наших військових. Це умова воєнного часу. Але поки що без війни. Я відчуваю і інформацію отримую, що хлопці поводяться гідно. Нам потрібно і планування відпрацьовувати в цих умовах: якщо, не дай бог, війна, як ми діятимемо", – додав Лукашенко.

Що відомо

  • До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.
  • Білорусь офіційно спростовувала свою участь у війні проти України, але Олександр Лукашенко визнавав, що дозволив РФ скористатися своєю військовою інфраструктурою, щоб завдати удару по Україні нібито для попередження вторгнення в Білорусь.
  • При цьому, за даними української розвідки, армія Росії планувала військове вторгнення та захоплення території Білорусі. Після фальсифікацій президентських виборів у Білорусі Збройні сили РФ розробили план вторгнення та придушення народних протестів.
  • 15 березня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти 15 громадян Росії та Білорусі, а також відділу МВС Росії по Курчалоєвському району Чечні. Також Сполучені Штати запровадили санкції проти не визнаного низкою країн президента Білорусі Олександра Лукашенка.
  • 29 квітня лідерка об’єднаної білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала Сполучені Штати запровадити проти режиму Олександра Лукашенка настільки ж суворі санкції, як і проти Росії через її вторгнення до України.

Читайте також

У Білорусі підрахували втрати економіки через санкції

У Білорусі заборонили продаж роману Орвелла "1984"

У Білорусі підрахували втрати економіки через санкції

"Як війна гібридна, так, чесно, буде й гібридний мир". Що сказали Зеленські в інтерв'ю до 3 річниці інавгурації

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу