Вихідні Україна пройде з дефіцитом електроенергії в приблизно 25% — "Укренерго"

Важливо
Люди йдуть темною вулицею під час блекауту. Фото: AP

Українські енергетики планують, що ці вихідні Україна пройде з дефіцитом електроенергії в приблизно 25%. Про це розповів голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький в ефірі телемарафона “Єдині новини”.

Цей показник вже близький до того, який був до останнього обстрілу, але все ще дещо завеликий. Тому графіки обмежень будуть діяти, пояснив Кудрицький.

“Зараз дефіцит електроенергії складає 30%, в той час як на ранок середи 23 листопада був характерним дефіцит в 15-20%. Протягом завтрашнього дня (26 листопада — ред.) ми чекаємо на збільшення потужності атомних станцій. Відповідно, відсоток покриття споживання нашою генерацією буде рости, хоч і не так стрімко, як коли ми відновлювались після системної аварії”, — сказав Кудрицький.

За його словами, зараз “Укренерго” змінило тактику. І доводить до обленерго не те, на скільки мегават треба обмежити споживання в кожній області, а навпаки, яким є ліміт споживання в області.

“І по тих лімітах, які ми довели на завтра, я бачу, що 75% покриття споживання – це той рівень, який дає можливість зробити відключення менш тривалими та спробувати увійти в плановий режим”, — сказав Кудрицький.

Що відомо

23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось у Молдові. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку.

Міжнародні партнери надсилають Україні обладнання, яке має допомогти пережити блекаут та підготуватися до зими. Зокрема Франція відправила сотню потужних генераторів, Прага — обігрівачі та медобладнання, Рига — теплові гармати, USAID передали ковдри для Укрзалізниці.

Читайте також

В уряді розглядають три сценарії блекауту

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Зима і Люди