Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила про прискорення допомоги ЄС для України.
Про це вона сказала під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським, передає сайт Єврокомісії.
Ідеться про 200 трансформаторів середнього розміру та великих автотрансформаторів від Литви, автотрансформатори середнього розміру від Латвії, 40 важких генераторних установок з резервів rescEU, що дислокуються на території Румунії, кожен з яких може надавати безперебійне живлення, наприклад, для великих або середнього розміру лікарень.
"Я висловила президенту Зеленському повну солідарність ЄС з Україною, коли вона страждає від рук Путіна, від навмисних та варварських бомбардувань цивільної інфраструктури країни. Я рішуче засуджую ці атаки. Росія має понести відповідальність за те, що є воєнним злочином", — додала президент Європейської комісії.
Вона додала, що Єврокомісія готує якнайшвидшу поставку в Україну засобів, що вже надійшли від країн-членів, а також із власних резервів Єврокомісії в рамках програми надзвичайного реагування rescEU.
Також Єврокомісія опрацьовує створення нового енергетичного хабу в рамках rescEU у Польщі, що дозволить надавати Україні більш скоординовану допомогу від третіх країн, зокрема, від партнерів ЄС по G7.
Що відомо
- 23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось у Молдові. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку.
- Міжнародні партнери надсилають Україні обладнання, яке має допомогти пережити блекаут та підготуватися до зими. Зокрема Франція відправила сотню потужних генераторів, Прага — обігрівачі та медобладнання, Рига — теплові гармати, USAID передали ковдри для Укрзалізниці.
Читайте також
В уряді розглядають три сценарії блекауту
Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні
Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту