Венеційська комісія дала рекомендації до законопроєкту щодо реформи КСУ

Фото: Facebook / КСУ

Венеційська комісія надала терміновий висновок щодо законопроєкту про удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах. Про це повідомила суддя КСУ Ольга Совгиря.

"У висновку в цілому позитивно оцінено зусилля української влади щодо удосконалення конкурсного відбору кандидатів до суддів КСУ та надано відповідні рекомендації для удосконалення законопроєкту №7662", — зазначила вона.

За словами Совгирі, важливо, що Комісія обстоює позицію щодо необхідності комплексного реформування організації та діяльності Конституційного Суду.

"Комісія рекомендувала парламенту ухвалити законопроєкт №7662 одночасно із законопроєктом “Про конституційну процедуру” № 4533, який Комісія позитивно оцінила ще в березні 2021 р", — сказала суддя.

Ухвалення законопроєкту № 7662 є однією із семи вимог ЄС для просування України на шляху до Євросоюзу.

У вересні ВР прийняла за основу законопроєкт щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах.

Документ пропонує внести зміни до Закону У"Про Конституційний Суд України", Регламенту Верховної Ради та інших законів і залучити до проведення конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КСУ новий спеціальний орган – Дорадчу групу експертів, яка буде сприяти суб’єктам, які призначають суддів КСУ, в оцінці моральних якостей і рівня компетентності в сфері права кандидатів на посаду судді Конституційного Суду.

Що відомо

Читайте також

Як Україна отримала статус кандидата в ЄС — репортаж з Брюсселя

Статус кандидата до ЄС: що це змінить для України та чи допоможе закінчити війну

"Візьмемо свій Еверест": Зеленський нагадав про сім вимог до України для членства в ЄС

Зобов'язання щодо Угоди про асоціацію з ЄС виконані на 70% — Стефанішина