Берлусконі хоче влаштувати перемовини Путіна та Зеленського — ЗМІ

Колишній прем'єр-міністр Італії та один з лідерів партії "Народ свободи" Сільвіо Берлусконі під час голосування в Сенаті, 26 жовтня 2022 року, фото: AP

Колишній прем'єр-міністр Італії та один з лідерів партії "Народ свободи" Сільвіо Берлусконі вважає, що може вже до прийдешнього Різдва організувати перемовини між Києвом та Москвою, що закінчаться підписанням мирного договору.

Про це пише видання The Spectator із посиланням на заступника міністра культури Італії Вітторіо Згарбі, що є соратником та довіреною особою Берлусконі.

"Берлусконі любить жести, і це саме той жест, який він має на увазі. Він вірить, що зможе це зробити, і якщо він це зробить, не підриваючи позиції Альянсу (НАТО — ред.), він увійде в підручники історії як герой", — зазначив Згарбі.

Зазначається, що Берлусконі вже відігравав роль посередника між РФ та Заходом, зокрема на Римському саміті 2002 року, коли була утворена постійна Рада Росія — НАТО.

Читайте також: "Путін не втомився від війни": Зеленський не вірить у перспективу мирних перемовин з РФ

При цьому колишнього італійського прем'єр-міністра вважають близьким другом Володимира Путіна. Вони познайомилися на зустрічі G8 в Генуї у 2001 році. Після цього Путін кілька разів зупинявся у літній резиденції Берлусконі на острові Сардинія, а сам Берлусконі у 2015 році був гостем Путіна в анексованому Росією Криму.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році Берлусконі заявив, що дуже розчарований поведінкою Путіна.

Водночас згодом італійський політик вже заявив, що президент Володимир Зеленський "змусив Росію вторгнутися в Україну".

На записі, який опублікувала газета La Presse, Берлусконі, зокрема, сказав, що "знову почав досить багато спілкуватися з Путіним", а на день народження політики обмінялися подарунками. На закритій зустрічі з парламентською фракцією своєї партії "Вперед, Італіє" він розповів про те, що "Путін надіслав йому 20 пляшок горілки та дуже милий лист". На що Берлусконі відповів пляшками італійського вина і "таким же милим листом".

Читайте також

"Путін був під тиском всієї Росії": Берлусконі звинуватив Зеленського у провокації війни

"Найближчі пів року зміни вектора не передбачаємо". Чого чекати Україні від політики нової премʼєрки Італії