"Путін не втомився від війни": Зеленський не вірить у перспективу мирних перемовин з РФ

Володимир Зеленський, фото: Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський заявив, що не вірить у перспективу мирних перемовин з Російською Федерацією поки Москва говорить мовою ультиматумів. Про це він заявив в інтерв'ю CNN.

За словами президента, у Росії не хочуть закінчення війни, хоча і втомилися від неї.

"Лише одна людина, яка очолює РФ, не втомилася від цієї війни. Він (Путін, — ред.), можливо, втомився від життя в принципі через свій вік, але він точно не втомився від війни”, — сказав він.

Зеленський зазначив, що, коли Росія дійсно захоче миру, "ми це точно відчуємо і побачимо".

"Одних слів недостатньо – зупиніть війну, вийдіть з нашої території, перестаньте вбивати людей, почніть відшкодовувати збитки, яких ви завдали нашій країні, притягніть до відповідальності злочинців… А поки це лише слова", – зазначив він.

Президент зауважив, що перемовини з Путіним неможливі через те, що він продовжує говорити лише мовою ультиматумів.

"З 24 лютого були одні ультиматуми – денацифікація, демілітаризація… Все починається з частки "де" – вони завжди хочуть позбавити нас чогось. Насильно, на нашій же землі. Тому я й сказав, що не збираюся розмовляти з цією особою, якщо вона санкціонує і проведе фіктивні "референдуми". Я сказав, що якщо це буде зроблено, це означатиме неповагу до наших людей, наших прав, наших свобод…", – зазначив Зеленський.

Водночас він наголосив, що не зачиняв двері для перемовин, але для цього Росія має виконати певні умови.

"Я сказав, що ми готові говорити з Росією – але з іншою Росією. З тією, що справді готова до миру. Такою, яка готова визнати, що вони – окупанти… Вони мають все повернути. Землю, права, свободу, гроші. А головне – справедливість. І поки я не чув таких заяв від РФ – ні від Путіна, ні від когось ще", – сказав президент.

Що відомо

  • 9 листопада МЗС Росії заявило, що готове до перемовин з Україною щодо припинення війни, однак з урахуванням "реалій, які складаються". Невдовзі після цієї заяви російське Міноборони повідомило про намір вивести війська на Херсонщині з правого берега Дніпра на лівий — тобто з Херсона та прилеглих населених пунктів.
  • Раніше президент Зеленський неодноразово говорив, що перший крок до переговорів з Росією — це вихід російських військ з територій України.

Читайте також

Байден: Відхід росіян з Херсона свідчить про те, що у них є реальні проблеми

Українці дізнаються про успіхи Сил оборони не від Шойгу – Арахамія

"Будь-яка війна закінчується дипломатією". Зеленський назвав умови для переговорів з Росією