Кличко показав, як відремонтували перші будинки, пошкоджені російськими обстрілами

Фото: Київська міська рада

У Подільському та Святошинському районах завершують відновлювальні роботи у двох багатоповерхівках, які були пошкоджені внаслідок російських обстрілів. Мешканці цих будинків вже повертаються до своїх осель, повідомив мер Києва Віталій Кличко, який ознайомився з ходом відновлювальних робіт.

Будинок на проспекті Свободи Подільського району. Фото: КМДА

"Раніше ми перевіряли, як тривають роботи в будинках на вулицях Чорнобильській, Богатирській, на проспекті Валерія Лобановського. А сьогодні вже оглядаємо будинки на проспекті Свободи та вулиці Ірпінській, де роботи практично завершили. І люди повертаються у свої помешкання", — сказав Віталій Кличко.

П'ятиповерхівка на проспекті Свободи в Подільському районі була пошкоджена у березні цього року, коли за кілька метрів розірвався російський снаряд. У будинку — 74 квартири.

Вибух повністю зруйнував торцеву стіну, на інших стінах з’явилися тріщини. Вибуховою хвилею були вибиті всі віконні і балконні блоки. Дах пошкоджений на 50-60%. Від ударної хвилі місцями посипались цегляні міжквартирні та міжкімнатні перегородки. Вибух пошкодив інженерні мережі.

На сьогодні будівельні роботи на об’єкті на фінішному етапі: повністю відремонтований та утеплений фасад п'ятиповерхівки. Відновлені внутрішні комунікації. Майже завершений соціальний ремонт квартир, які постраждали від обстрілу.

Будинок на проспекті Свободи Подільського району. Фото: КМДА

До кінця року завершать і ремонтні роботи в трьох будинках поруч (на проспекті Свободи та вулиці Межовій), що також зазнали ушкоджень від вибухової хвилі. Там ремонтують та утеплюють фасад, тривають часткові ремонти у квартирах, зазначили у КМДА.

Будинок на вулиці Ірпінській Святошинського району також зазнав серйозних пошкоджень наприкінці березня. Від потрапляння у двір уламка російської ракети сталися аварійні руйнування конструкцій споруди.

Будинок на Ірпінській Святошинського району. Фото: КМДА

На сьогодні у цій 10-поверхівці повністю відремонтований фасад та місця загального користування. Практично завершені ремонти пошкоджених квартир і відновлення інженерних мереж. Відремонтовані ліфти в 3-му та 4-му під’їздах, повідомили у КМДА.

Що відомо

  • Як зазначив мер Києва Віталій Кличко, на початку літа влада столиці почала відновлювальні роботи 16 найбільш пошкоджених обстрілами військ РФ житлових будинків у Святошинському, Оболонському та Шевченківському районах.
  • У тарвні мер столиці Віталій Кличко розповів, що внаслідок російської агресії у Києві пошкоджено 390 будівель. Із них 222 – багатоквартирні будинки, 75 закладів освіти, 17 закладів охорони здоров’я, 11 закладів культури.
  • Загалом на відновлювальні роботи столиця виділила з резервного фонду міського бюджету майже 600 мільйонів гривень. Іще 200 мільйонів виділив уряд, зауважили у Київській міській раді.
  • Кабінет міністрів виділив 36,9 млн гривень для ліквідації наслідків ракетних обстрілів Києва, які сталися 10 жовтня 2022 року, та відновлення пошкоджених культурних об’єктів столиці.

Читайте також

З 1 листопада у Києві сталося 3 вибухи туристичних газових балонів — ДСНС