У Запоріжжі відкрили Центр допомоги врятованим від війни

Фото: Суспільне Запоріжжя

Перший в Україні Центр допомоги врятованим від війни громадянам відкрили у Запоріжжі 30 червня.

Чим допомагатимуть людям — дізнавались журналісти Суспільного.

Центр допомоги врятованим від війни відкрили у запорізькому логістичному хабі. Створений за ініціативи Офісу віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, підтримки ООН та інших міжнародних партнерів.

Фото: Суспільне Запоріжжя

мЗараз у Запоріжжі перебуває близько 85 тисяч внутрішніх переселенців. Щодня транзитом проїжджають від 500 до 700 осіб, повідомила віцепрем’єр-міністерка України Ольга Стефанішина.

Ольга Стефанішина. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Це стосується будь-якої людини. Чи це внутрішньо переміщена особа, чи це дитина, чоловік, жінка — будь-яка людина, яка потребує допомоги і шукає цієї допомоги у держави", — каже вона.

У Центрі працює команда профільних спеціалістів, які супроводжуватимуть людину протягом необхідного для цього часу. Зокрема, надаватимуть інформаційну, гуманітарну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу. Для зручності створили й онлайн-платформу — “Аврора”.

Фото: Суспільне Запоріжжя

"Допомога може бути надана конфіденційно, з урахуванням інтересів цієї людини постраждалої. Якщо людина вирішить переїжджати, вона не втратить зв’язок із нами, кейс-менеджер із нею працюватиме дистанційно, й там, куди вона переїде, вона зможе отримувати індивідуальну допомогу", — повідомив заступник представника фонду ООН у галузі народонаселення Павло Замостіан.

Павло Замостіан. Фото: Суспільне Запоріжжя

Кожному, хто звернеться до Центру, надаватиметься спеціальна “картка клієнта”. За нею можна буде отримувати допомогу у будь-якому регіоні України.

"Пластикова картка, що має свій унікальний QR-код. Це означає, що, якщо людина планує переїхати в інше місце, де буде працювати такий саме Центр, то спеціалісти цього Центру можуть відсканувати QR-код і побачити всю історію роботи з цими клієнтами", — додає Анна Чернова, програмна директорка фонду "Посмішка UA".

Анна Чернова. Фото: Суспільне Запоріжжя

“Рівний — рівному”. Такий принцип сповідують у Центрі, адже в колективі переважна більшість — вимушені переселенці з Бердянська, Поліг, Мелітополя, які раніше працювали у соціальній сфері. Крім стаціонарного майданчика, на базі логістичного хабу працюють і мобільні бригади соціально-психологічної підтримки.

"Вони мають можливість виїжджати на випадки домашнього, або інших видів насильства, гендерного зумовленого насильства, та консультувати людей на місці", — каже Анна Чернова.

Фото: Суспільне Запоріжжя

Запорізький досвід організації Центру допомоги врятованим від війни громадянам використовуватимуть при створенні мережі подібних центрів в інших регіонах України, повідомила Ольга Стефанішина.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram