Понад 40% українців змінили склад "тривожної валізки" — опитування Суспільного

Опитування
. "Тривожна валіза" з медикаментами. Фото: Unsplash

На тлі атак Росії на енергетичну інфраструктуру України мешканці країни змінили склад "тривожної валізки" на випадок непередбачуваних обставин.

Про це свідчать результати опитування, проведеного на замовлення Суспільного.

Зокрема, за останній місяць 43% українців додали речі до своєї тривожної валізки, 28% нічого не додавали, а 29% її не мають або вже розібрали.

Найчастіше українці додавали ліхтарики та свічки (22%), повербанки або інші зарядні пристрої (21%), зимові або теплі речі (18%). Також на тлі збільшення погроз з боку РФ щодо застосування ядерної зброї протирадіаційні засоби (калію йодид або препарати йоду) додали 5% опитаних.

Серед жінок більше, ніж серед чоловіків, тих, хто не має або вже розібрав тривожну валізку — таких 33%, в той час як серед чоловіків їхня частка складає 25%.

Також чоловіки частіше за жінок додавали речі для приготування та споживання їжі (це посуд, пальник або плитка, термос тощо; таких 9% проти 5% серед жінок), радіо (5% проти 2% серед жінок), каремат, спальник, подушку або розкладні меблі (3% проти 1% серед жінок). Але в цілому додавання таких речей залишається малопоширеним.

В містах із населенням менше 50 тисяч жителів переважають ті, хто вже розібрав або не має тривожної валізки: їх 34%, до того ж їх суттєво більше, ніж у великих містах 50 тисяч і більше, де ця частка становить 23%.

Дослідження було проведено 28-29 жовтня 2022 року компанією Gradus Research на замовлення Суспільного і за підтримки BBC Media Action. За допомогою мобільного додатку GRADUS було опитано 1000 респондентів віком 18-60 років по всій Україні, окрім окупованих територій та зон активних бойових дій. Вибірка відображає структуру населення України віком 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та освітою. Похибка дослідження складає 3,1% з довірчим інтервалом 95%.

Що відомо

  • З 10 жовтня в Україні тривають відключення електроенергії через обстріли російськими військами енергетичної інфраструктури. Також українців просять добровільно скоротити обсяги споживання електрики в пікові навантаження — щовечора з 17 до 23.
  • 18 жовтня президент Зеленський повідомив, що за тиждень атак військ РФ було зруйновано 30% українських електростанцій в Україні.
  • 28 жовтня в Укренерго розпорядилися обмежити електропостачання у всіх регіонах України. Заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що Україна перейде до планових відключень електроенергії.
  • За даними опитування, проведеного на замовлення Суспільного, найчастіше під час відключень світла українці займаються хатніми справами — так роблять 44% опитаних (53% серед жінок так 36% — серед чоловіків).
  • Хатні справи – найпопулярніша діяльність, за ними з великим відривом йдуть відпочинок (18%), перегляд контенту в інтернеті (18%), продовження навчання або роботи (17%), хобі та дозвілля (13%), спілкування телефоном, онлайн або наживо (13%) та походи та поїздки у справах (13%).

Читайте також

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

"Ми перебуваємо в режимі дуже жорсткої економії": як харків'яни економлять світло

Місто у пітьмі. Як живе Київ у режимі економії електрики — фоторепортаж

Готують котельні та розвозять дрова: Дергачі перед опалювальним сезоном — фоторепортаж