Літак РФ випустив ракету біля британського літака, який патрулював над Чорним морем — Воллес

Бен Воллес / Фото: Getty Images

Російський літак наприкінці вересня випустив ракету поблизу британського літака, який патрулював міжнародний повітряний простір над Чорним морем. Про це повідомив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес під час виступу у парламенті Великої Британії, пише The Guardian.

29 вересня неозброєний літак RAF RC-135 Rivet Joint — цивільний літак, який регулярно патрулював над Чорним морем — зустрівся з двома озброєними російськими винищувачами СУ-27.

“Це не рідкість, коли за літаками стежать, і цей день не був іншим. Однак під час цієї взаємодії з’ясувалося, що один із літаків СУ-27 випустив ракету в районі RAF поза межами видимості”, — сказав Воллес.

Загальний час взаємодії російського літака з британським становив приблизно 90 хвилин. Патрулювання завершилося, і літак повернувся на базу, розповів подробиці Воллес.

Після інциденту, за словами Воллеса, Британія призупинила патрулювання. Він також висловив свою стурбованість міністру оборони Росії Сергію Шойгу. Росія заявила, що це була технічна несправність.

Уоллес сказав, що Міністерство оборони Великої Британії поділилося цією інформацією з союзниками. І після консультацій відновилося звичайне патрулювання, але цього разу в супроводі винищувачів.

Що відомо

  • Глава Пентагону Ллойд Остін провів зустріч зі своїм британським колегою Беном Воллесом, під час якої обговорив подальшу безпекову підтримку Україні на тлі російської агресії.
  • Велика Британія попередила президента Росії Володимира Путіна про те, що Російська Федерація зіткнеться із "серйозними наслідками" у разі, якщо він застосує ядерну зброю у війні проти України.

Читайте також

Відключення електрики в Україні, воєнний стан на окупованих територіях, санкції проти Ірану. 239 день війни. Онлайн

Прем'єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс оголосила про свою відставку