Гендиректор МАГАТЕ повернувся в Україну після поїздки в РФ

. Рафаель Гроссі, Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), (Фото: ДЖО КЛАМАРА / Getty Images)

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним повертається до Києва. Про це він написав у Twitter.

"За домовленістю з президентом Зеленським після зустрічей у Санкт-Петербурзі я повертаюся до Києва. Продовжуються роботи зі створення охоронної зони ядерної безпеки навколо Запорізької АЕС", — написав він.

6 жовтня Рафаель Гроссі зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським в Києві та обговорив стратегію захисту ЗАЕС.

7 жовтня відбулась перша ротація представників місії МАГАТЕ, які перебували там понад місяць. Гендиректор агентства Рафаель Гроссі наголосив, що тепер на Запорізькій АЕС "знаходиться нова посилена команда експертів МАГАТЕ з безпеки.

Вночі 8 жовтня о 00:59 російські військові черговим обстрілом пошкодили останню лінію зв‘язку з українською енергосистемою 750кВ ЗАЕС – Дніпровська. Станція була повністю знеструмлена.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі відреагував на нові обстріли Запорізької атомної електростанції. За його словами, це завдає значної шкоди єдиному джерелу зовнішньої енергії на ЗАЕС. Він зазначив, що хоче узгодити це питання під час візиту до Москви. Гроссі також повідомив, що після поїздки до Росії Гроссі приїде в Україну.

Що відомо

  • 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Раніше росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В "Енергоатомі" назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для Збройних сил України рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.
  • 5 жовтня стало відомо, що президент "Енергоатому" Петро Котін став виконувати обов'язки директора Запорізької АЕС.
  • 30 вересня окупанти затримали генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова та вивезли його в невідомому напрямку. 3 жовтня росіяни повернули з полону викраденого гендиректора АЕС. Його доправили на підконтрольну Україні територію, до Запоріжжя.

Читайте також

Обстрілами пошкоджена остання лінія зв'язку ЗАЕС з українською енергосистемою. Станція працює на дизель-генераторах

"Можуть писати що завгодно". В "Енергоатомі" прокоментували рішення Путіна про передачу ЗАЕС Росії

Працівників Запорізької АЕС змушують підписувати контракти з "Росатомом"