Президент "Енергоатому" Петро Котін став виконувати обов'язки директора ЗАЕС

. ЗАЕС. Фото Андрія Бородуліна / AFP через Getty Images

Президент "Енергоатому" Петро Котін став виконувати обов'язки директора Запорізької АЕС. Про це йдеться у його зверненні до працівників станції.

“Звертаюся до вас не тільки як президент “Енергоатома”. Відповідно до чинного законодавства, дозвільних та регламентних документів я прийняв рішення взяти на себе виконання обов’язків генерального директора Запорізької АЕС”, — пояснив Котін.

За його словами, адміністрування станції перенесене до Києва з моменту викрадення генерального директора ЗАЕС Ігоря Мурашова. Всі подальші рішення стосовно роботи станції прийматимуться безпосередньо у центральному офісі “Енергоатому”.

Всі технічні питання експлуатації енергоблоків будуть, як і раніше, вирішуватись технічним персоналом АЕС за погодженням із центральним офісом компанії, пояснив Котін.

Котін також розповів, що працівники “Енергоатома” захоплюються персоналом ЗАЕС, який вже сім місяців живе “у такому непередбачуваному та надскладному сценарії, якого не можна було навіть уявити”.

“Ви тримаєтеся понад межі людської витривалості. Тож закликаю вас не здаватись і зараз. Не робити того жахливого кроку, на якому наполягають окупанти та який перекреслить досягнення всього попереднього життя”, — написав Котін.

Він закликав працівників ЗАЕС не укладати жодних угод з окупантом, не підписувати жодних заяв та контрактів.

“Не робіть цього ні за яких умов та обставин! Віримо в нашу перемогу: вона неминуча! Залишилося ще трішки. Тримаймося, друзі! Все буде Україна!” — звернувся до працівників ЗАЕС Котін.

4 жовтня у МАГАТЕ заявили, що генеральний директор Запорізької АЕС Ігор Мурашов не керуватиме станцією. А гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі цього тижня продовжить консультації щодо створення безпекової зони навколо Запорізької АЕС у Києві та Москві.

3 жовтня росіяни повернули з полону викраденого 30 вересня генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова. Його доправили на підконтрольну Україні територію, до Запоріжжя.

Як раніше повідомляло Суспільне, 30 вересня окупанти затримали генерального директора Запорізької АЕС Ігоря Мурашова та вивезли його в невідомому напрямку.

У МАГАТЕ тоді звернулися до російської влади за роз’ясненнями. Російська сторона відповіла, що генерального директора Запорізької АЕС затримано тимчасово.

Що відомо

  • 25 серпня Запорізька АЕС вперше повністю відключилася від енергомережі. Як повідомили в Державній інспекції ядерного регулювання України, в результаті бойових дій в районі розміщення Запорізької АЕС відбулось відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ "Дніпровська". Таким чином, дії окупантів РФ спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції.
  • 1 вересня представники МАГАТЕ прибули до Енергодара на Запорізьку АЕС.До складу місії увійшли експерти з Польщі, Литви, Сербії, Китаю, Франції та інших країн. Представників Британії, США та Росії у ній не було.
  • 5 вересня 2022 року чотири із шести представників команди інспекції МАГАТЕ завершили роботу на Запорізькій АЕС та покинули майданчик станції. Ще двоє представників місії залишились на ЗАЕС на постійній основі.
  • 6 вересня у Міжнародному агентстві з атомної енергії опублікували звіт за підсумками свого візиту на Запорізьку атомну електростанцію. В ньому фахівці наполягали на негайному створенні охоронної зони ядерної безпеки.
  • 11 вересня на Запорізькій атомній електростанції в окупованому росіянами Енергодарі повністю відключили останній робочий енергоблок, який готують до переведення у "холодний стан".
  • Реактори Запорізької атомної електростанції навіть у режимі холодного відключення потребуватимуть зовнішніх джерел живлення інакше все одно може статися ядерна аварія.

Читайте також

ЗСУ звільняють Херсонщину, "інструкція" на випадок ядерної атаки. 224-й день війни. Онлайн

Росіяни повернули з полону генерального директора Запорізької АЕС. Він перебуває на підконтрольній Україні території

Працівників Запорізької АЕС змушують підписувати контракти з "Росатомом"