Які можливості отримає Україна як кандидат в ЄС. Розповідає Стефанішина

. Ольга Стефанішина, віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Фото: Media Center Ukraine

Статус країни-кандидата в ЄС надає України доступ до структурних фондів Європейського Союзу, кошти з яких будуть спрямовані на відбудову, і побудову сталої української економіки.

"На сьогодні мова йде про сотні мільярдів євро, які стануть нам доступними після отримання цього статусу (кандидата в ЄС - ред.)", — зазначила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час брифінгу в Media Center Ukraine.

Вона додала, що Україна сподівається і очікує, що лідери ЄС не лише нададуть статус кандидата, але й чітко окреслять, що країна рухається до членства в Європейському Союзі.

"Ми працюємо також над тим, щоб визначити наступні кроки після отримання статусу кандидата. На сьогодні ми розуміємо, що після виконання умов, визначених Європейською комісією, ми зможемо говорити про початок перемовин", — додала Стефанішина.

Що відомо

  • На початку квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого було необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС. На його заповнення пішло менше місяця.
  • За даними соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Центру "Нова Європа", більшість французів, нідерландців та німців схвалили надання Україні статусу кандидата. Крім людей, цю ініціативу підтримали і європейські лідери.
  • 17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС за умови, що надалі в країні проведуть низку важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами, корупцією та основоположними правами. Водночас президент Франції наголосив, що якби не війна, Україна б не отримала цей статус.

Читайте також

Статус кандидата до ЄС: що це змінить для України та чи допоможе закінчити війну

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу