Зеленський, Стефанчук і Шмигаль підписали спільну заяву щодо повноцінного членства України в ЄС

. Президент Володимир Зеленський, спікер Руслан Стефанчук та прем'єр Денис Шмигаль підписали спільну заяву щодо повноцінного членства України у ЄС. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали спільну заяву щодо рішення Європейської ради про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

Документ було підписано в сесійній залі парламенту під час пленарного засідання, повідомляє пресслужба ОПУ.

Зеленський наголосив, що спільна заява є сигналом єдності всіх гілок влади та свідченням рішучості в досягненні стратегічної мети України — повноцінного членства у Євросоюзі.

"Підписання цієї заяви має означати те саме, що й підписання заявки на вступ на пʼятий день війни", — сказав він.

Президент нагадав, що між подачею Україною заявки на вступ і відповіддю ЄС минуло рекордні 115 днів. Він також переконаний, що шлях України до повноправного членства в ЄС так само має бути стрімким, а не тривати роки чи десятиліття.

В президії Верховної Ради буде розміщений прапор ЄС. Фото: ОПУ

Зеленський зазначив, що віднині в президії Верховної Ради буде розміщений прапор ЄС, який має стати не просто символом, а завданням для всіх гілок влади не допускати пауз у роботі й ухвалювати рішення, необхідні для європейського шляху України.

"Ми маємо готувати державу до початку переговорів про членство так само інтенсивно й так само відповідально, як готували рішення про кандидатство", — сказав президент.

Президентка Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн у відеозверненні до учасників засідання наголосила, що Європа стоятиме за Україну стільки, скільки треба, адже український народ бореться за своє майбутнє.

"Україна звернулася до ЄС щодо кандидатства за кілька днів після нападу. І ви все одно встигли надати нам усю інформацію в рекордні строки. Ми днями й ночами працювали для того, щоб вас підтримати, але саме ваші зусилля привели до цього успіху", — сказала вона.

Фон дер Ляєн також зазначила, що разом з підтримкою України у війні європейські країни мобілізують зусилля і для її повоєнної відбудови.

"Ваш європейський шлях і відбудова України підуть пліч-о-пліч. Величезні інвестиції прийдуть до вашої країни, і для того, щоб посилити цей вплив, інвестиції мають поєднатися з новою хвилею реформ", — сказала вона.

Президентка ЄК закликала продовжувати реформи, втілити вже ухвалені закони в позитивні зміни та подальший розвиток держави.

"Попереду — довга дорога, але Європа на вашому боці. Ми будемо йти цим шляхом, аж поки ви не відчините двері, що ведуть до вашого світлого майбутнього у Європейському Союзі", — наголосила фон дер Ляєн.

Що відомо

  • На початку квітня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно передала президенту Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого було необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС. На його заповнення пішло менше місяця.
  • За даними соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Центру "Нова Європа", більшість французів, нідерландців та німців схвалили надання Україні статусу кандидата. Крім людей, цю ініціативу підтримали і європейські лідери.
  • 17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в ЄС за умови, що надалі в країні проведуть низку важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами, корупцією та основоположними правами. Водночас президент Франції наголосив, що якби не війна, Україна б не отримала цей статус.
  • Вдень 23 червня Європарламент ухвалив резолюцію, яка підтримує надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Європейського союзу.
  • Віцепрем'єрка Стефанішина назвала подальші умови вступу України до Євросоюзу.

Читайте також

Україна — ЄС: що ми маємо зробити у статусі кандидата і коли можливий вступ в Євросоюз

Статус кандидата до ЄС, 9 млрд євро допомоги та європейська родина: що Україна здобула на саміті Євроради

"Кров, піт та дипломатія": яким був шлях України у кандидати на вступ до ЄС

Статус кандидата до ЄС: що це змінить для України та чи допоможе закінчити війну

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу